×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

ES valstis stiprina ārējās robežas

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Komisijas priekšlikumā par Eiropas robežu un krasta apsardzību iekļauta arī iespēja Eiropas Savienības dalībvalstīm iegādāties augstās tehnoloģijas ārējo robežu nostiprināšanai.

Lielākā daļa no dokumenta, par kura galveno ziņotāju apstiprināts Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, veltīta robežu nostiprināšanai ar kopīgajiem spēkiem, lai spētu cīnīties ar potenciālajiem migrācijas draudiem. Pārējā dokumenta daļa ir saistīta ar cīņu pret terorismu un pārrobežu noziedzību.

Projektā vērsta uzmanība uz ātro reaģēšanas vienību izveidi, kas varētu tikt nosūtītas uz robežvalstīm. Attiecībā uz tehniku un robežu nostiprināšanu izskatīta iespēja apkopot dažāda veida tehniku un labākās tehnoloģijas, kuras pēc attiecīga lūguma būtu pieejamas robežvalstīm.

Kā vēl viens punkts norādīta iespēja vairākām dalībvalstīm kopā iegādāties tehnoloģiju. Kā norādījis Pabriks, šis ir jautājums, kas Latvijai esot ļoti būtisks.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē EK nāca klajā ar priekšlikumu izveidot Eiropas robežu un krasta apsardzi, lai nodrošinātu ES ārējo robežu spēcīgu un kopīgu pārvaldību. Lai palielinātu Eiropas iedzīvotāju drošību, EK ierosina sistemātiski ar attiecīgu datubāzu palīdzību pārbaudīt visas personas, kuras ieceļo vai izceļo no Šengenas zonas.

Plānots, ka Eiropas robežu un krasta apsardzē sadarbosies Eiropas robežu un krasta apsardzes aģentūra, kas izveidota uz “Frontex” pamata, un par robežu pārvaldību atbildīgās iestādes katrā dalībvalstī.

Lai EK priekšlikums tiktu īstenots, tam ir jāiegūst arī EP apstiprinājums. Galvenā ziņotāja uzdevums ir analizēt tiesību aktu, konsultēties ar konkrētās jomas speciālistiem un citiem EP deputātiem, ieteikt politisko līniju, kādu būtu nepieciešams ieturēt, un to prezentēt citiem deputātiem, pirms par to tiek balsots EP plenārsēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+