×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

ES veido Krievijas amatpersonu melno sarakstu (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības dalībvalstis sākušas veidot melno sarakstu ar Krievijas amatpersonām, pret kurām Krimas aneksijas dēļ varētu tikt noteiktas sankcijas – ceļošanas liegumi un kontu iesaldēšana, raksta interneta vietne “EUObserver.com”

Vakar ES līderi vienojās noteikt ceļošanas aizliegumus un kontu iesaldēšanu “personām, kuras ir atbildīgas par darbībām, kas apdraud Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību”. Tiesa, sodāmo Krievijas amatpersonu vārdi oficiāli netiek izpausti. Interneta vietnes “EUObserver.com” avoti vēstī, ka sarakstā netiks iekļauts Krievijas prezidents Vladimirs Putins vai Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Melnajā sarakstā varētu nonākt Putina politiskie līdzgaitnieki: Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, izlūkdienesta priekšnieks Aleksandrs Bortņikovs, Putina padomnieki Sergejs Glazjevs un Vladislavs Surkovs, Putina administrācijas vadītājs Sergejs Ivanovs, drošības padomes vadītājs Nikolajs Patruševs un Krievijas Melnās jūras flotes komandieris Aleksandrs Vitko. Tāpat sankcijas varētu tikt noteiktas Krievijas premjerministra vietniekam Dmitrija Rogozinam, parlamenta deputātam Vladimiram Žirinovskim, gāzes kompānijas “Gazprom” vadītājam Aleksejam Milleram, naftas giganta “Rosneft” vadītājam un tuvam Putina draugam Igoram Sečinam un citiem Kremlī ietekmīgiem cilvēkiem.

Bijušais Britānijas vēstnieks Krievijā Endrū Vuds, kurš šos pienākumus pildīja laikā no 1995. līdz 2000. gadam, sacījis, ka ES vairs nav citas izvēles kā noteikt šīs sankcijas. “Mēs atrodamies situācijā, kurā tiek prasīts kāds gudrs gājiens. Ja mēs šo nedarīsim, mēs izskatīsimies nedaudz stulbi,” sarunā ar “EUObserver.com” sacīja Vuds.

Biznesa ziņu aģentūras “Bloomberg” korespondents Maskavā Džeisons Korkorans mikroblogošanas vietnē “Twitter” ierakstījis, ka Putinam nedēļas vidū bijusi slēgta tikšanās ar Krievijas turīgākajiem cilvēkiem un oligarhiem, lai “pārrunātu iespējamo sankciju ietekmi un to, kurš varētu ciest”. Tiesa, Kremļa interneta vietnē nekas par šādu tikšanos netiek ziņots.

Tiesa, par sankcijām skeptiski izteicies Eiropas Parlamenta deputāts no Lietuvas Vītauts Landsberģis. Intervijā Lietuvas televīzijai viņš izteicās, ka ES iecerēties soļit pret Krieviju ir tikai spēles, “mazu cālēnu sankcija žņaudzējčūskai, kura turklāt par viņiem ņirgājas”. “Ja ES gribēja brīdināt Krieviju attiecībā uz šo “putinrendumu”, ko daži sauc par referendumu – bet nevajag cilvēkus maldināt –, tad jāņem vērā, ka šai izrādei jānotiek svētdien, bet sankcijas sola tikai pirmdien,” norādīja Landsberģis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kādreiz bija liegts iebraukt Baltkrievu Baķkam. Putinam bija jābūt pirmajam šai sarakstā.

  2. Es te pāris dienas domāju – vai tiešām arī šogad Jūrmalā notiks tingeltangelis,ko rīko kara propagandu sludinošs TV kanāls,kuru jau vakar vajadzēja slēgt Latvijas teritorijā? Vai visi atbildīgie valsts dienesti mums to tiešām grib nodarīt? Par biznesmeņiem nav šaubu,ka atkal gribētu patusēt ar krievu bandītiem,bet pārējie,vai tie arī kaunu un godu apēduši kopā ar kartupeļiem?
    Liela daļa no parastajiem “Jūrmalas viesiem”ir parakstījuši bēdīgi slaveno Putina agresijas atbalsta vēstuli,un tāpēc vien būtu liekami melnajā sarakstā.

  3. It visiem Krievijas pilsoņiem anulēt Šengenas vīzas, visiem Krievijas pilsoņu bērniem pārtraukt mācības prestižajās augstskolās, atcelt Pasaules Kausa izcīņu futbolā Krievijā 2018.gadā. Jo par esošo situāciju,kad traks cilvēks ir pie valstsa stūres ,ir atbildīgs ikviens Krievijas iedzīvotājs. Un pats galvenai-Tas neko nemaksā un strādā ļoti efektigi.

  4. ” Krievijas amatpersonām, pret kurām Krimas aneksijas dēļ varētu tikt noteiktas sankcijas”
    – – – – – – – – –
    Kāpēc VARĒTU ? Kāpēc tāda raustīšanās un neizlēmība? Sankcijas vajag noteikt bez kavēšanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+