×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

ES vēl par sešiem mēnešiem pagarina sankcijas pret Krieviju

Ukrainas vicepremjers un ekonomikas ministrs Stepans Kubivs un Eiropas Savienības augstā komisāre ārlietās Federika Mogerīni. Foto - AFPUkrainas vicepremjers un ekonomikas ministrs Stepans Kubivs un Eiropas Savienības augstā komisāre ārlietās Federika Mogerīni. Foto - AFP

Eiropas Savienība (ES) pirmdien par vēl sešiem mēnešiem pagarinājusi sankcijas pret Krieviju, kas tika ieviestas, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu.

Ekonomiskās sankcijas tika ieviestas 2014.gada jūlijā, kad virs Krievijas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna. Sankcijas skar Krievijas enerģētikas, aizsardzības un finanšu nozares.

Tās bija spēkā līdz 2017.gada 31.janvārim, bet tagad pagarinātas līdz nākamā gada 31.jūlijam.
Vācijas Kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vēlas sankciju pagarināšanu, jo Maskava nav pildījusi Minskas vienošanās saistības.

Merkele un Olands norādīja, ka nav panākts nekāds progress vienošanās īstenošanā, kas ļautu panākt Austrumukrainas konflikta noregulējumu. Līderi sacīja, ka neredz citu iespēju, ka saglabāt sankcijas.

Kopš to ieviešanas sankcijas pagarinātas vairākkārt, tomēr atsevišķas ES dalībvalstis, sevišķi Itālija, apšaubījušas to efektivitāti.

Diskusijas par sankciju likteni saasināja arī Donalda Trampa uzvara ASV vēlēšanās, ņemot vērā Trampa izteikumus par iespējamo sadarbību ar Krieviju.

Paralēli minētajām sankcijām ES ir iesaldējusi līdzekļus un noteikusi ceļošanas aizliegumu vairākām personām, kas saistītas ar Krievijas agresiju pret Ukrainu. Šo sankciju termiņš beigsies martā.

Līdzīgas sankcijas, kas Krievijai noteiktas par Krimas okupāciju, ir spēkā līdz 2017.gada 20.jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+