×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

ES vienbalsīgi pieņēma lēmumu par sankcijām pret Krieviju, uzsver Straujuma (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Pretēji plašsaziņas līdzekļos izskanējušajam, ka atsevišķas ES valstis ir atturējušās balsojumā par sankcijām pret Krieviju, Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) apgalvoja, ka ES bija vienota šī lēmuma pieņemšanā.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Straujuma uzsvēra, ka lēmums par Sankcijām tika pieņemts vienbalsīgi, taču tās netiks ieviestas, nogaidot, vai turpināsies pamiers starp Krieviju un Ukrainu.

Kā atzina Straujuma, izskanējusi neoficiāla informācija, ka viens no Krievijas atbildes soļiem uz sankciju ieviešanu, varētu būt prasība Latvijai veikt priekšapmaksu par tai piegādāto dabasgāzi. Viņa neatbildēja uz jautājumu, kāda būtu Latvijas rīcība, ja šāda prasība tiktu izvirzīta, un vai Latvija spētu šo summu samaksāt.
Straujuma šo informāciju novērtēja, sakot, ka izskanējušas dažādas baumas.

Ministru prezidente piebilda, ka pašlaik Inčukalna pazemes gāzes krātuvē esot iesūknēti 70% dabasgāzes, ar ko Latvijai pietiktu vairāk nekā gadam.

LETA jau ziņoja, ka Eiropas Savienība (ES) pirmdien vienojusies par jaunām sankcijām pret Krieviju, bet nogaidīs pāris dienas pirms tās ieviesīs, paziņojis Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

“Sankciju stāšanās spēkā (..) notiks turpmākajās pāris dienās,” paziņoja Rompejs.

Viņš norādīja, ka šāds solis dos laiku novērtēt, kā tiek īstenota vienošanās par pamieru Ukrainā.

“Atkarībā no situācijas uz vietas, ES ir gatava pārskatīt sankcijas pilnībā vai daļēji,” norādīja Rompejs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tadai damai ta melot gan nepiestav,bezkaunigi melol latviesu tautai,kura jau ta nesaprot kur ir tasnba kur meli.Pret sankcijam balsoja vairakas Es valstis,gan Usa piespiedis ari vinas balsot ka vajag.Pagaidam to jautajumu atlika uz laiku ,kamer visi balsos ka vajag.

  2. Вот никак в толк не возьму-чему это .. так радуется?

  3. Cienītā premjēre, vai tu melo ka visi nobalsoja par sankcijām pret Krieviju, vai ziņu dienesti eiropa. Ko saka eiropas ziņu dienesti un Latvijas postāli, ka pret balsoja Itālijs, Vācija, Austrija, Kilra un Somija. Kam lai tic!

  4. Pieņemt viens,bet pildīt cits.Mīkstie.

Draugiem Facebook Twitter Google+