Pasaulē
Eiropa

ES vienojas par Krievijai noteikto sankciju pagarināšanu 16

Foto – LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji trešdien vienojušies par Krievijas un okupētās Krimas amatpersonām, kā arī Donbasa teroristu grupējumu biedriem noteikto sankciju pagarināšanu. Sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvākā loka cilvēki.

Atbilstošu lēmumu trešdien pieņēmusi Eiropadomes dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju komiteja. Sankcijas, kas piemērotas arī dažiem uzņēmumiem un iestādēm, būs spēkā vēl sešus mēnešus.

149 cilvēkiem un 38 organizācijām noteiktās sankcijas paredz aizliegumu izsniegt vīzas un aktīvu bloķēšanu ES.

Sankciju saraksts papildināts ar vēl vienu uzņēmumu, kas apkalpo ostu okupētajā Krimā, sacīja Eiropadomes oficiālais pārstāvis.

Melnajā sarakstā tiek paturēts arī Krievijas vēstnieka ASV amatā nule kā ieceltais Anatolijs Antonovs, apliecināja informēti avoti.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

LA.lv