×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

ES vienojas par Krievijas sankciju projektu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis panākušas sākotnējo vienošanos par iespējamām sankcijām pret Krieviju, liecina ziņu aģentūras “Reuters” rīcībā nonākušais dokumenta projekts.

Septiņas lapaspuses garajā dokumentā sīki aprakstītas iespējamās sankcijas, tostarp ceļošanas ierobežojumi un līdzekļu iesaldēšana, kas varētu tikt pieņemtas, ja Maskava nemainītu savu rīcību Krimā un nesāktu sarunas ar starptautiskajiem starpniekiem ar mērķi atrisināt krīzi Ukrainā.

Ja bloka ārlietu ministri pirmdien paredzētajā sanāksmē apstiprinās sankciju noteikšanu, tā būs pirmā reize kopš Aukstā kara beigām, kad ES pret Krieviju vērsusi sankcijas.

“Dalībvalstis veiks nepieciešamos pasākumus, lai nepieļautu to fizisko personu iebraukšanu vai caurbraukšanu caur to teritorijām, kuras grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību,” teikts dokumenta 1.pantā.

Otrajā pantā noteikts, ka minēto personu finanšu līdzekļi un ekonomiskie resursi ES dalībvalstīs tiks iesaldēti.

Sankciju projekts apstiprināts ar tā dēvēto klusēšanas procedūru, saskaņā ar kuru teksts tiek uzskatīts par pieņemtu, ja neviens neizsaka iebildumus.

Pirmdien Briselē tiksies ES ārlietu ministri, un, ja vien līdz tam laikam Krievijas nostāja Ukrainā nebūs būtiski mainījusies, ministri, domājams, apstiprinās sankcijas Krievijai.

Lai gan sankciju projekts jau ir apstiprināts, vēl nav skaidrs, pret kurām personām tās varētu tikt vērstas.

Otrdien par to notika pārrunas Londonā, kur pulcējās Lielbritānijas, ASV, Itālijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Japānas un citu valstu pārstāvji.

“Cik es saprotu, sanāksmē tika detalizēti apspriesti [to personu] vārdi”, pret kurām varētu tikt vērstas sankcijas, atklāja kāda vārdā neminēta ES amatpersona. “Noteikts saraksts vēl nav izveidots, taču tas būs gatavs līdz pirmdienai.”

Eiropas amatpersonas ļāvušas noprast, ka sankciju sarakstā nebūs iekļauts nedz Krievijas prezidents Vladimirs Putins, nedz ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, lai nenoslēgtu saziņas kanālus.

Sankcijas varētu tikt vērstas pret Putinam pietuvinātām personām drošības dienestos un armijā, kā arī vairākiem Krievijas parlamenta deputātiem.

ES un ASV cenšas koordinēt ierobežojumu noteikšanu Krievijai un aicinājušas citas valstis, tostarp Kanādu, Japānu, Turciju un Šveici, sekot to piemēram, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku ietekmi.

Ja Krievija nereaģēs uz šo spiedienu, ES gatava spert tālākus soļus, iespējams, nosakot ieroču embargo un citus ar tirdzniecību saistītus ierobežojumus. Turklāt varētu tikt noteiktas sankcijas arī pašam Putinam.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Putins tomēr pārrēķinājās. Viņš domāja 19. gadsimta katgorijās – uztaisīs troksni, ka ukraiņi apspiež krievus, izprovocēs bruņotus nemierus Krimā un tas būs pamats militārai invāzijai Ukrainā. Bet ukraiņi bija gudrāki, ieturēja pauzi un nepieļāva bruņotas provokācijas. Un tagad pasaules sabiedriskā doma
  viennozīmīgi ir Ukrainas pusē un nekāda krievu tanku braukāšana gar Ukrainas robežu vairs nelīdzēs.
  Krievija ir iesēdusies pamatīgā politiskā peļķē, jo visas pasaules valstis ir Ukrainas pusē, bet Krieviju pašu gaida, tieši pateicoties Putinam,visai neprognozējama nākotne.

 2. Ja ES būtu noslēgusi vienu kopēju līgumu par gāzes piegādi no krievijas,tad sankcijām būtu kāds efekts,bet līgumu par to slēgušas katra valsts atsevišķi un katras valsts egoistiskās intereses ir pirmā vietā.

 3. Juus tas sankcijas ..!
  Sheit puse Latvijas nostasies Krievijas puse.

 4. Krievija jau esot reaģējusi, draudot ar jaunu auksto karu. Savā varenībā aptrakusi…

 5. Galvenie vaininieki (Putins un Lavrovs) sankcijas nesaņem. Nu jā. Hitlers ar Staļinu ,kas izraisīja Otro Pasules karu, arī netika sodīti. Viens pazuda , bet otrs bija kā uzvarētājs.

Draugiem Facebook Twitter Google+