×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

ES vienojas par sankcijām pret Ukrainas amatpersonām, kas atbildīgas par vardarbību (3)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri ceturtdien vienojās par sankcijām pret Ukrainu, iesaldējot aktīvus un nosakot iebraukšanas aizliegumu personām, kas atbildīgas par vardarbību Kijevā un pārmērīgu spēka izmantošanu.

To mikroemuāru vietnē “Twitter” pavēstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kā arī žurnālistiem Briselē apliecināja Itālijas ārlietu ministre Emma Bonino.

Rinkēvičs sarunā ar BNS sacīja, ka pagaidām gan nav zināms, cik daudz un kuras tieši šīs personas būs. Par to tuvākajā laikā tiks lemts. Ministrs gan uzsvēra, ka šīs personas nebūs sīkie gariņi, bet cilvēki, kuri tiešā veidā ir atbildīgi par vardarbību pret iedzīvotājiem.

Viņš norādīja, ka ES rīcībā ir arī citi “ieroči”, kurus nepieciešamības gadījumā varēs pielietot.

Rinkēvičs rakstīja, ka ES ārlietu ministri “aicina atbildīgās starptautiskās organizācijas veikt neatkarīgu izmeklēšanu par cilvēktiesību pārkāpumiem Ukrainā.

“Cieši sazinoties ar ministriem Kijevā, kas atrodas tur ES vārdā, un ar viņu piekrišanu mēs pieņēmām lēmumu ātri – tuvāko stundu laikā – ieviest iebraukšanas aizliegumu un finanšu aktīvu iesaldēšanu pret tiem, kas ir atbildīgi par vardarbību,” pēc ES ārlietu ministru ārkārtas sanāksmes žurnālistiem Briselē sacīja Itālijas ministre.

Iepriekš ceturtdien Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vizītes Bagdādē laikā paziņoja, ka Rietumvalstu sankciju draudi neveicinās konflikta Ukraina noregulēšanu.

“Eiropas Savienība vēlas apspriest sankciju noteikšanu pret Ukrainas vadības pārstāvjiem, darot to faktiski paralēli ar kārtējās neuzaicinātās misijas nosūtīšanu uz Kijevu,” norādīja Lavrovs. “Kā var rēķināties ar to, ka tavi pakalpojumi tiks pieprasīti, kad būtībā paralēli izteikti draudi par sankcijām ļoti izskatās pēc šantāžas?” viņš piebilda.

Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis un viņa kolēģi no Francijas un Vācijas Lorāns Fabiuss un Franks Valters Šteinmaiers ceturtdien uzturas Kijevā un tiekas ar konfliktā iesaistītajām pusēm.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs paziņoja, ka ASV un ES sankcijas pret Ukrainas valdošo aprindu pārstāvjiem no starptautisko tiesību viedokļa ir nelikumīgas.

Ukrainas Veselības ministrija ceturtdien paziņoja, ka divās bruņotu sadursmju dienās Kijevā gājuši bojā 67 cilvēki, no kuriem 11 mirušo veselības aprūpes iestādēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pirmais ko vajadzēja darīt, liegt Maskavai jaukties šajos notikumos ar saviem padomniekiem, konsultantiem, savu tautiešu pasargāšanas rūpēm un tt. Ja kads no viņas tautiešiem nejūtas drošs, tam jāorganizē iespēju pārlaist šo laiku Krievijā , kāmēr Ukraina tiks skaidrībā ar savām problēmām. Tiko tas tiks darīts, pārejie jautājumi risināsies ļoti ātri un miermīlīgi. Nekad un nekur Krievija nav palīdzējusi atrisināt līdzīgus jautājumus. Vairāk izskatās, ka viņa ieinteresēta uzturēt kvēlošu konfliktu. Ukraina nav Krievija, tā pat kā teiksim Austrija nav Vācija, to krievam beidzot jāsaprot.

    • Vienpusēji šaurs skatījums. Kurš finansē šos grautiņus. Vai tu Doma laukumā varētu 2 mēnešus protestēt, ja tevi nesponsorētu bagāti kretīni. Kļičko aktivitātes sponsorē ES un USA. Atver acis un paskaties – kurš tad ir tas demokrātijas nesējs un agresors.

      • Vecā krievu dziesma: pie visa vainīgi anglosaksi un ļoti draudzīga krievija. Tieši no tādiem jāizolē Ukrainu. Bet kā ar tiem Putina miljardiem, kam tie kalpo?

Draugiem Facebook Twitter Google+