×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

ES: vienošanās par uguns pārtraukšanu Ukrainā vēl nav pilnībā īstenota (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Eiropas Savienībai (ES) izvērtējot situāciju Ukrainā, konstatēts, ka vienošanās par uguns pārtraukšanu nav vēl pilnībā īstenota un ka šobrīd nav pamata atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas.

Pēc dalībvalstu vēstnieku sanāksmes ES pārstāve Maja Kojicančiča otrdien paziņoja, ka Ukrainā vērojama “uzmundrinoša attīstība”, taču atsevišķas vienošanās sadaļas starp Ukrainu un Maskavas atbalstītajām bruņotajām bandām joprojām vēl nepieciešams pienācīgi īstenot.

Viņa piebilda, ka gadījumā, ja situācija Ukrainā to ļaus, Eiropas Komisija (EK) un ES ārlietu dienests iesniegs Eiropadomei atbilstošus priekšlikumus par spēkā esošo sankciju pilnīgu vai daļēju pārskatīšanu.

Pēdējo sankciju kārtu pret Krieviju ES ieviesa septembra sākumā, taču Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs tobrīd paziņoja, ka sankcijas varētu tikt atceltas pēc jauna situācijas izvērtējuma jau mēneša beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šodien izdzirdēju Latvijas medijos neteiktu. Izrādās ,ja krievu konvoji Ukrainas austrumiem ieveduši 6000 tonnu kravu ,tad rietumu konvoji 13000 tonnu kravu. Bet te ne vārda ,ka Rietumi sūta konvojus.

  2. Noslēgt pamieru ar teroristu bandām diez vai ir reāli īstenojams.

Draugiem Facebook Twitter Google+