×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. augusts, 2013
Drukāt

Esam gatavi pieņemt eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Vai zināt, ka trešdien sākta Latvijas eiro monētu kalšana?

Mārtiņš Zvejnieks, 
students:

“Jā, šīs ziņas esmu lasījis un monētas apskatījis internetā. Uzskatu, ka Latvijas pievienošanās eirozonai ir ļoti svarīgs ģeopolitisks solis, kas demonstrē mūsu lojalitāti un piederību Eiropas Savienībai, kā arī vēlmi kļūt par līdzvērtīgu tās dalībvalsti un sasniegt atbilstošu attīstības līmeni. Eiro ieviešana, manuprāt, to veicina – šī valūta atvieglo ārvalstu investīciju piesaistīšanu biznesa attīstībai, jo tā ir stabilāka un drošāka nekā katras valsts individuālā valūta, tā nerada bailes par devalvācijas risku, kas ir ļoti svarīgi ilgtermiņa ieguldījumos. Inflāciju eiro ieviešana var radīt tikai netiešā veidā – jaunā valūta var celt ekonomisko izaugsmi, kam attiecīgi var sekot inflācija, taču tas nebūt nav slikts rezultāts, jo līdz ar cenām tādā gadījumā celsies arī algas un labklājības līmenis. Ekonomiski šī valūtas maiņa Latvijai pilnīgi noteikti ir izdevīga, un es to atbalstu. Zinu, ka no kultūras viedokļa daudzi uz lata zaudēšanu raugās negatīvi, jo esam pieraduši lietot paši savu valūtu un uzskatām to par daļu no savas valsts identitātes, taču es neuzskatu, ka Latvijas tēlu tas tik ļoti ietekmēs. Tieši pretēji – tā vienotās Eiropas valūtas dēļ varētu kļūt pieejamāka tūristiem un raisīt tajos vēlmi mūsu zemi iepazīt, kas savukārt liktu mums Latvijas kultūras tēlu vēl vairāk attīstīt. Ja ņemam par piemēru Zviedriju, redzam, ka tā neko no savas kultūras nav zaudējusi valūtas maiņas dēļ. Domāju, ka mēs ar to tiksim galā tikpat veiksmīgi.”

 

Andrejs, 
celtnieks:

“Jā, vakar apskatīju jaunās monētas internetā, man tās pat ļoti patīk. Izvēlētā simbolika patiešām raksturo Latvijas vērtības, tāpēc man šķiet, ka arī ar nosaukumu “eiro”, mēs tik un tā to varēsim dēvēt par nacionālo valūtu. Monētu reversi ar lielajiem un mazajiem valsts ģerboņiem un tautumeitas portretu ir unikāli un piederīgi tieši Latvijas kultūrai, tāpēc neesmu vīlies. Domāju, ka Latvijas ekonomikai jaunās valūtas ieviešana nāks tikai par labu un palīdzēs tai attīstīties līdz ar pārējo Eiropas Savienību, varēsim justies kā pilntiesīga ES dalībvalsts. Tieši manā dzīvē tas diez vai nesīs kādas pārmaiņas.”

 

Ināra Vilcāne, 
vecmāmiņa:

“Jā, vakar dzirdēju par eiro monētām. Tā kā pati nestrādāju, bet tikai pieskatu mazbērnus, manā dzīvē naudai nav īpaši svarīga loma, tāpēc par eiro ieviešanu interesējos tikai virspusēji. Domāju, ka valstī nekādas manāmas izmaiņas tas nenesīs. Šie lēmumi nav manā ziņā, tāpēc pieņemu to, kas notiek, un īpaši neuztraucos, jo ticu, ka sekas ir pārdomātas.”

 

Kristīne Kaļatova, 
loģistikas menedžere:

“Jā, esmu par to dzirdējusi, bet redzējusi monētu dizainu gan vēl neesmu. Domāju, ka manu dzīvi eiro ieviešana manāmi neietekmēs. Pieļauju, ka vismaz valūtas maiņas sākuma posmā mūsu valsts var nonākt arī zaudētāja lomā un piedzīvot strauju cenu kāpumu, taču to paredzēt ir grūti. Man lati patīk labāk, jo uzskatu, ka nacionālajai valūtai ir simboliska nozīme. Latvijas lats ir kā vērtība, kas pieder tieši mūsu valstij un kaut kādā mērā to raksturo. Taču lēmums par eiro ieviešanu jau ir pieņemts un process sācies, tādēļ cenšos uz to raudzīties pozitīvi.”

 

Normunds Vilūns, 
braukšanas mācību instruktors:

“Jā, vakar par to dzirdēju ziņās. Neatceros gan, kā šīs monētas izskatās un kur tieši tās gatavo. Man šķiet, ka eiro ieviešanai var būt tikai pozitīva ietekme, tā atvieglos naudas apmaiņas procesus ar citām valstīm, piemēram, ceļojot. Arī kredīta maksājumos, ko iekasē eiro, nevis latos, vairs nebūs jāzaudē procenti valūtas maiņas dēļ. Man nešķiet, ka nacionālā valūta Latvijai ir tik būtiska, lai pie tās turētos, kad tas vairs nav izdevīgi. Esmu sakrājis gandrīz visas jubilejas latu monētas, kuras arī glabāšu piemiņai, taču, ja reiz esam pievienojušies Eiropas Savienībai, mums jāpieņem arī tās valūta. Esmu pārliecināts, ka Latvijas attīstībai tas palīdzēs un mūsu valsts labāk iekļausies Eiropas ekonomiskajā un politiskajā dzīvē.”

 

Santa, 
grāmatvede:

“Jā, kaut kur internetā šo ziņu manīju. Neesmu īpaši domājusi par sekām, kādas būs eiro ieviešanai Latvijā. Šaubos, vai manam viedoklim varētu būt nozīme, jo es viena šajā jautājumā neko mainīt nevaru. Cik man zināms, šis lēmums ticis pieņemts jau ļoti sen un pārejas process ir pārdomāts un detalizēti izplānots. Paļaujos uz to, ka par valūtas nomaiņu atbildīgās personas ir kompetentas un zinošas, un ticu – ja jau šīs izmaiņas notiek, tad tās ir nepieciešamas un pamatotas. Ceru, ka viss būs labi un ka Latvijas attīstībai eiro ieviešana palīdzēs.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+