×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Kā mūsu ceļotāju paradumus ietekmē bēgļu krīze un terora draudi?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

A soldier patrols around a security perimeter next to a tourist taking a photo of the Manneken Pis statue, as a reported police intervention takes place, in Brussels on November 22, 2015. Brussels will remain at the highest possible alert level with schools and metros closed over a "serious and imminent" security threat in the wake of the Paris attacks, the Belgian prime minister said. Belgian police have launched several operations linked to the "terrorist threat" facing Brussels, which is under a top security alert over fears of Paris-style attacks, a spokesman said.

Arta Mende, “Impro ceļojumi” Klientu apkalpošanas un informācijas daļas vadītāja: “Teroristiem ir izdevies radīt bailes, bet daļa racionāli saprot, ka tur, kur kaut kas noticis, kādu laiku būs droši. Emocionālāki cilvēki vai nu brauks citu gadu, vai mainīs ceļamērķi. Mums visiem jāmācās spriest racionāli un nesēt aklas bailes – citādi esam ļoti viegli iebiedējami. Šobrīd imigrācijas dēļ mazāk pieprasīti ir ceļamērķi Eiropas vidienē un Balkānos. Tāpat vērojams, ka cilvēki vairāk baidās no lidošanas, lai gan bijām jau pieraduši tālākus mērķus noķert ar lidojumiem – no tā cietīs arī “Air Baltic”. Lidojumi Eiropā samazināsies visiem un visur. Grūti teikt, vai cilvēki vairāk brauks ar autobusiem – diez vai gribēs samazināt komforta līmeni. Daudzi izvēlas apceļot Baltiju vai apmeklē šķietami drošākus galamērķus, piemēram, Ziemeļvāciju. Protams, daudzi ceļo uz Āziju, kas mums ir aizsniedzamāks virziens par Ameriku. Pesimistiskākā prognoze par situācijas attīstību tūrisma jomā – vasaras vidū, kad cilvēki attapsies, ka viss ir mierīgi, ne tikai mēs, bet arī daudzi citi tūroperatori ceļojumus jau būs anulējuši. Tāpēc ieteiktu nevilkt garumā, ja vēlies, lai ceļojums vispār notiktu. Parasti līdz aprīlim ir skaidrs, kā gads izskatīsies, šogad viss iekavējies par pusotru mēnesi.”

Uldis Alksnis, “Jēkaba ceļojumu” vadītājs: “Pēc Briseles teroraktiem nekas daudz nav mainījies, bet pēc Parīzē sarīkotajām apšaudēm un sprādziena divas nedēļas bija klusums. Ir sajūta, ka cilvēki maina ceļojumu virzienus, jo mazāks pieprasījums ir pēc ceļamērķiem Eiropā, arī caur Eiropu cilvēki negrib lidot. Tā vietā daudzi tranzītā lido caur Maskavu. Tāpat cilvēki nedaudz baidās no Turcijas. Situāciju vairāk pat ietekmēja Krievijas lidmašīnas notriekšana virs Sīnāja pussalas. Rietumeiropas un Ēģiptes vietā vairāk pieprasa Kanāriju salas, Taizemi, Bali salu, Maldivu salas, Šrilanku. Grūti teikt, kas būs vasarā, bet sajūta, ka mazāk ceļos uz Turciju, bet lielāks pieprasījums būs uz Grieķijas salām.”

Sanda Apsīte, “Kolumba” mārketinga vadītāja: “Notikumi pasaulē ir ietekmējuši klientu brīvdienu pavadīšanas paradumus, tomēr atpūta kūrortos joprojām ir pieprasīts pakalpojums, jo klientiem ir ļoti būtiski saņemt augstas kvalitātes pakalpojumus par samērīgu cenu. Es pati nesen atgriezos no Hurgadas Ēģiptē un varu teikt, ka kūrortā viss ir mierīgi un atpūtnieki nesteidzīgi bauda sauli un jūru. Šādus kūrortus pastiprināti apsargā un arī kontroles līmenis lidostā ir ievērojami paaugstināts. Ziemā populārāki kļuvuši virzieni uz eksotiskākām valstīm – Taizemi, Šrilanku, Dominikānu, palielinājusies interese arī par Maldivu, Seišelu un Karību salām. Jau gadiem ilgi ziemā iesakām ceļojumus uz Kanāriju salām, kā arī Dubaiju un, ņemot vērā nestabilo situāciju Ēģiptē, tieši šis segments ir audzis visvairāk.”

Dace Ūdriņa, “GoAdventure” pārdošanas un mārketinga vadītāja: “Cilvēki joprojām ceļo. Mūsu vasaras sezonas čarterceļojumu galamērķi ir Turcija un Bulgārija, un varu teikt, ka ceļotāju noskaņojums ir pozitīvs. Ir daļa klientu, kas šobrīd nogaida ar ceļojuma iegādi, piemēram, uz Turcijas kūrortiem, ņemot vērā notikušos teroraktus Stambulā un Ankarā. Tomēr daļa klientu priekšroku kā katru gadu dod atpūtai Turcijas kūrortu viesnīcās, jo servisa līmenim, ko piedāvā un nodrošina Turcijas viesnīcas, alternatīvu ir maz. Ceļotāju skaits nedaudz samazinājies uz galamērķiem, kur klientam šķiet, ka šobrīd nav droši. Šogad daudzi klienti vasaras atvaļinājumus ieplānojuši pavadīt, atpūšoties Bulgārijas kūrortos.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+