Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. decembris, 2014
Drukāt

VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons: Esam pārliecināti, ka varam paši attīstīt

Foto - LETAFoto - LETA

Kooperatīva "VAKS" valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons

Vidzemes Agroekonomiskās kooperatīvās sabiedrības (VAKS) valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons: “Esam investējuši 300 tūkstošus eiro Latvijas zemniekiem piederošā piena pārstrādes uzņēmumā “Latvijas piens” un kļuvuši par 9% kapitāla daļu īpašniekiem. Šis lēmums nebija vienkāršs, jo kooperatīvam pašam ir daudz vajadzību. Turklāt šis rudens bija ļoti dramatisks – septembrī un oktobrī graudu cenas strauji samazinājās, taču zemniekiem bija jānorēķinās par saņemtajām izejvielām. Pirms lēmuma pieņemšanas ilgi debatējām, jo 300 tūkstoši eiro mums ir liels cipars, faktiski no katras graudu tonnas ieguldījums ir divi eiro. Šogad iepirkām ap 150 tūkstošiem tonnu graudu.

Investējam “Latvijas pienā”, jo, skatoties globāli, esam simtprocentīgi pārliecināti, ka varam paši attīstīt zemniekiem piederošo uzņēmumu bez ārvalstu investoru piesaistes. Šobrīd redzam, ka piena nozarē ir pilns ar investoriem, kas par valsts naudu risina savas problēmas.

Ar šo investīciju apliecinām savu stratēģiju – nopelnīto kapitālu ieguldīt vietējo uzņēmumu attīstībā, tā veicinot arī Latvijas ekonomikas attīstību. VAKS savā 15 gadu darbības laikā vienmēr fokusējies uz augstākas pievienotās vērtības radīšanu, nodrošinot izaudzēto graudu pirmapstrādi, uzglabāšanu un realizāciju. Analizējot krīzes situāciju, kas izveidojusies piena nozarē, secinājām, ka jaunais piena pārstrādes uzņēmums “Latvijas piens” ir perspektīva investīcija. Uzņēmumā gan jāuzlabo daudzas lietas, daļa no tā jau ir izdarīta, bet darāmā vēl pietiek. Ar šo investīciju uzņēmums tiks attīstīts, un mērķis ir nodrošināt zemniekiem labas piena iepirkuma cenas un stabilitāti ilgtermiņā. Līdz 2020. gadam plānojam ieguldītās investīcijas saņemt atpakaļ.”

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+