×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. marts, 2017
Drukāt

Kā stiprināt pārliecību par taisnīgu tiesu sistēmu Latvijā? (17)

Foto - Gatis Dieziņš/LETAFoto - Gatis Dieziņš/LETA

Ilmārs Punka, zvērināts advokāts: “Tiesiskuma nekad nevar būt par daudz. Vienmēr visu var labāk, ātrāk un efektīvāk. Piemēram, tiesvedību termiņi ir viena no lietām, kas droši vien daudziem vieš neticību tiesu sistēmai. Ir lietas, kurās viss smagi ievelkas. Latvijā būtu raitāk jāiet pretim tiesas procesu digitalizēšanai. Tas ļoti ietaupītu laiku un resursus. Sāpīga tēma ir arī spriedumu skaidrošana. Daži tiesneši gan uzņēmušies iniciatīvu un skaidro, ko nolēmuši, bet gana daudz ir gadījumu, kad cilvēkiem nav saprotams, kāpēc kaut kas ir nolemts. Tam būtu jāpievēršas plašāk. Tomēr uzlabojumi pamazām notiek.”

 

Alens Ancāns, jurists: “Ir jāsaīsina lietu izskatīšanas termiņi. Lieta nereti jau ir zaudējusi aktualitāti brīdī, kad cilvēks saņem galīgo nolēmumu. Jā, reizēm ir nācies saskarties arī ar ļoti dīvainiem spriedumiem, kur, šķiet, ir apzinātas vai neapzinātas tiesnešu kļūdas, taču parasti tās tiek labotas nākamajās instancēs. Iespējams, tiesu sistēmā pastāv arī korupcijas problēmas. Manuprāt, no atbildīgajām pusēm nav vēlmes tālāk risināt, aktualizēt un pasteidzināt lietas.”

 

Aivars Borovkovs, jurists: “Esam samērā tālu no tiesiskuma. Pilnīgākā Latvijas tiesu neveiksme ir administratīvās tiesas. Tās nevis pasargā indivīdu no ierēdņu patvaļas, kā sākotnēji tika pasniegts, bet gan sargā birokrātiju. Jāmaina visa stagnējošā tiesu sistēma, viss regulējums, lai procesi nevelkas gadiem, lai to neizmanto kā instrumentu politiskajā dzīvē. Ir nenormāli, ja kāds likums tiek neievērots masveidā, kā arī tiek ļaunprātīgi izmantota vara. Tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā ar tiesisko regulējumu. Jāveic nopietna likumu inventarizācija. Tiesām jābeidz drukāt drausmīgos tekstu palagus, tiražējot frāzes no citiem spriedumiem. Es, protams, ceru, ka tas viss kaut kad mainīsies, bet baidos, ka ne.”

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 2. Valstij tāda netaisnīga tiesa patīk! Tāpēc nekas netiek darīts ,lai to uzlabotu!

 3. Vajadzīga ir institūcija kurā ir zemākās pakāpes juristi , jo augstāk viņi netiek jo par daudz godīgi ! Tādi kas nāk no prastās tautas un izprot tautu nevis kas iecelts dēļ biezā maka vai blata ! Tādi kas nelocīsies kā smilgas vējā bet pārbaudīs tiesnešu un tiesu institūciju darbu un sēdinās pašus dīkdieņus un zagļus aiz restēm nevis nevainīgos nēģerus ! Tādus vajag gan tiesnešus gan valdību – no darba tautas kas saprot un pados palīdzīgu roku līdzcilvēkiem nevis sviest cietumā !

 4. Mums vienmēr ir bijusi tiesiska valsts – tas nozīmē ka visi kas saistīti ar tieslietām lielākā vai mazākā mērā ir tie kas viens otru atbalsta un aizstāv un piesedz lai tikai viņiem būtu taisnība un tiesības – lai prasto tautu varētu čakarēt un kāst naudu gan kukuļos gan valsts kasē ! To varu teikt no pieredzes – viens sūta pie otra un tā uz riņķi – bet rezultātā :kamēr neiedosi DĀVANU tikmēr gara bārda ! Pat uz pašreizējo momentu no tādas valsts iestādes Rīgā kā VSAA gaidu kad nosūtīs dokumentus uz ārzemju iestādi ( Beļģija ) bet tā ir tik tālu ka pat E – PASTS iet 4 mēnešus un nekā ! Visu laiku atbild : parastās(2) vēstules pastā noklīdušas – izsūtījām pa e-pastu ! Bet tāpat nekā ! Būtu pateikuši skaidri un gaiši ejiet d… ,ja jums vajag atbrauciet(100km) un iedosim jūsu dokumentus un sūtiet paši – mums nav kad jo aizņemti ar kafijas pauzēm diendienā ! Un likumus viņi visi pielieto lai būtu izdevīgi tikai viņiem un sodu saņem tie kas ir nabagi un neaizsargāti !

 5. 1. Likumi ir tā uztaisīti lai cilvēkiem būtu iemesls kasīties un tiesāties. Devīze ir drāziet viens otru un maksājiet par to valsts kasē.
  2. Tiesas ir kā sapulcējies dzērāju bars, kur visi runā, bet tā īsti neviens tajā neklausās. Neviens pat nepamanītu ja civillikumu samainītu ar cirka likumiem.

  Kā cilvēki šīs šausmas var uzskatīt par civilizāciju.

 6. Nekad, jāatlaiž visi, un jāpieņem darbā jauni, mazāk skaitliski un lielākām algām. Jālikvidē TA.

 7. Nekad, jāatlaiž visi, un jāpieņem darbā jauni, mazāk skaitliski un lielākām algām. Jālikvidē TA.

 8. katram tiesnesim ir jaspriez taisniga tiese kada katram tisamajam pienakas. “Katrs pats ir savas laimes kalejs.”

 9. hā hā hā, nevajag jau pārliecību, bet taisnu tiesu!!!!!!!!!!!!!!!!! atkal čangaļu pieeja kā jebkuram jautājumam.

 10. hā hā hā, nevajag jau pārliecību, bet taisnu tiesu!!!!!!!!!!!!!!!!! atkal čangaļu pieeja kā jebkuram jautājumam.
  ko tu glupiem padarīsi

 11. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Atkārtoti ,Kamēr visās valsts institūcijās par nekustāmo īpašumu būs spēka LLU profesores V.Paršovas 2007 g doktora disertācijas ieteikumi NEKAS NEMAINĪSIES. Līdz autoru G. Kalniņu jau AIZROTĒJA. Bet AT senatori iSkultāne,Briede ,Guļāns man pēc kad .Nr ,lietošanas mērķa,adreses,nx vērtības izmaiņas spriedumā raksta “Ierakstiem zemes grāmatā ir juridisks spēks”bet nākošā teikumā “ierakstiem par vērtību NAV IZŠĶIROŠAS NOZĪMES” Un tā ir mūsu speciālisti apmāciti Valsts pārvaldē.Šo tēmu 2016 decembrī es izrunāju ar Valsts kancelejas direktoru M. Krieviņu.Arī LR ģenerālprokuratūrā š. g. 9 martā nevis mani ,bet es konsultēju par muļķībām nekustāmā īpasuma likumos Diemžel maz ir ierēdņi kas izlasījuši līgumu ar PTO[Zeme un būve ir PRECEun valstsVZD nedrīgst iejaukties brīvā tirgus ekonomikā..

 12. Kā var stiprināt to, kā NAV…..!!!!

 13. Orvela “Dzīvnieku ferma” ir Latvijas tiesu sistēmas rokasgrāmata. Kāda te var būt pārliecība.

 14. Tiesas sistēmu uzrauga un vada okupantpartijas-kompartijas it kā bijušie biedri.Tas pēc pavadītajiem neatkarības gadiem joprojam ir absurds un neatkarības apsmiekls.Kadri t.i. kompartija joprojam nosaka visu un latviešiem šī nepārprotami traģikomiskā situācija liekas dabiska un negrozama.

 15. Nesaprotu, kāpēc tiesneši un prokurori piespriežot sodus par tīšu nodarījumu nevadās pēc Krimināllikuma pantiem, kur ir noteikts soda lielums, bet aizpeld uz kaut kādiem nenormāliem attaisnojumiem. Kāds tīšam nodarījumam var būt attaisnojums, cilvēks sakropļots uz mūžu, bet prokurore vienojās ar noziedznieku un mīkstina sodu. Man tas kā cietušai nav saprotams. Tie noziedznieki bučo roku prokurorei un tiesnesei, tas izskatās šausmīgi. Kam tad tās tiesas ir vajadzīgas- advokātiem, prokuroriem, tiesnešiem, lai būtu darbs, ja es kā cietusī negūstu gandarījumu un attiecīgu kompensāciju par darba spēju zaudēšanu.

 16. Latvijas valssts politiskā iekārta nomainijās, bet LPSR laikā ievēlētie tiesneši palika pie kam uz mūžu.

 17. Tiesneši un tiesu sistēmas darboņi stingri jātiesā par katru pārkāpumu.Administratori,grābj,zog naudu,
  bet cietumā neliek. Lieciet tieslietu blēžus cietumā ar mantas konfiksāciju un būs ātri vien godīga tiesa
  Latvijā.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+