Mobilā versija
+7.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
1. decembris, 2014
Drukāt

Ešanvalda jauno skaņdarbu atzinīgi uzņem Bostonā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šā gada 20. novembrī pasaules pirmatskaņojumu Bostonā (ASV) piedzīvoja Ērika Ešenvalda skaņdarbs ar Ingas Ābeles tekstu jauktam korim un simfoniskam orķestrim “Ezeri mostas rītaustā”, saņemot ASV publikas un kritiku atzinību, portālam LA.lv pastāstīja izdevniecībā “Musica Baltica”.

Jaundarbu izpildīja Tanglewood Festivāla koris un Bostonas Simfoniskais orķestris, diriģents Andris Nelsons.

“Ūdeņi dziedāja un es stiepu savas rokas uz augšu”, tā par izpildījuma sajūtām raksta Bostonas muzikologs Džofrejs Vītings. Arī citi Amerikas mūzikas kritiķi izcili novērtējuši Ērika Ešenvalda sacerējumu un Andra Nelsona izjusto interpretāciju.

Ūdeņu attēlojums, zvani un dažādi tēlaini mūzikas izteiksmes līdzekļi Bostonas simfoniskā orķestra izpildījumā klausītājos ir radījuši ļoti lielu interesi par Andra Nelsona un Ērika Ešenvalda mītnes zemes muzikālo kultūru. Dziedātāju balsu un orķestra instrumentu līdzsvarotais skanējums un katra skaņdarba daļas (opuss ir divdaļīgs) kulminācija veicināja izteiktu vizualizāciju klausītāju uztverē.

Bostonas publika šo darbu vēlas dzirdēt vēl, tomēr nākamais atskaņojums paredzēts tikai 2015. gada jūnijā Birmingenā (Lielbritānija) ar Birmingenas simfonisko orķestri un Andri Nelsonu pie diriģenta pults.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+