×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Esat XXI gadsimta, nevis viduslaiku cilvēks!

vermanic_leta

Vienalga, vai esat dzīves ziedonī vai jau rudenī, nepalieciet uzskatu šaurībā un atsaucieties aicinājumam nedzīvot mītu, aizspriedumu un stereotipu varā. Runājot dzejnieka Ziedoņa vārdiem – cik esat vērts, ja nevarat uzvarēt iekšējo ēzeli sevī! Ļaujieties jūtu neprātam, izbaudiet pasaules citādības un varavīkšņainības – neesiet pasīvais!

 

Ikvienā lielpilsētā izklaižu iestāžu un pasākumu vārti ir vaļā 25 stundas diennaktī, ne­žmiedziet asti kājstarpē, kolīdz iedegas iezilgana neona gaismas, un nebēdziet, ieraugot neparasto, kas jums, bruņniecisko tradīciju cilvēkam, liksies kā no greizo spoguļu valstības!

Cik agrāk antipātiski, tik tagad inčīgi latviešiem šķiet jautrie helovīna svētki, kad mazuļi klīdina tumsu ar iedegtām svecītēm un nēsājas apkārt mošķu kostīmos ar izdobtu ķirbi, klauvēdami pie visām namdurvīm, diņģē saldumu turzu vai saulpuķu sēkliņu devu. Pieaugušākie, pilngadīgie tautieši un zeltenes, tērpušies zaļās drānās, dodas Patrika maršā, paralēli cildinot kā īru svēto, tā cilājot pie lūpām kausu, tukšojot to sausu, lai nepaliek ne lāsītes. Daudz masveidīgāka ieķemmēšana, šogad atjaunota tradīcija ar latviskām saknēm, ir alus svētki Vērmanītī. Nedēļas nogalē dzerstiņu “Rigabeerfest” pagodinājuši 40 000 dalībnieku, neraugoties uz Ls 1 ieejas maksu! Tie bija mūsu brāļi un māsas, nevis krituši grēcinieki! Savukārt, ja esat vienpatnis, kurš nevēlas piederēt pūļa vairākumam, es ieteiktu atrakciju, ko reiz piedāvāja netālu no cirka – iespēju nofotografēties ar lamu. Arī tā ir netradicionalitāte, eksotika, bet ģīmetne, jūsu un Dienvid­amerikas dzīvnieka dubultportrets, paliks par piemiņu uz mūžu. Personīgi uz mani maģiskāko (magnetizējošāko) iespaidu atstāj čivavu un Jorkšīras terjeru skaistumkonkurss un blondīņu parāde Daugavmalā – viscaur rozā!

 

Izrādes turpinās! Šosestdien, ja nēsājat zilganu matu cirtu un solārijā iesauļotu ķermeni, ja uzšūts kas švītīgāks par Anmary kleitu un mirdzošāks par lateksu – tiekat laipni gaidīts līksmes un prieka brīvdabas eksponēšanās gājienā ar sekojošiem Vērmanes dārza svētkiem.

 

Tā būs citādā seksualitāte ar geju un lesbiešu, transseksuāļu un bipersonu (ik praidu šīs kategorijas top daudzkrāsainākas) līdzdalību, un jābūt pietiekami erudītam un iecietīgam, lai jūs neizskatītos kā no dziļiem viduslaikiem izkāpis cietpauris un retrogrāds, apzīmēdams limonādīgi dzirkstošo un pavedinošo demonstrāciju par “dritvaimicīt balagānu” vai – tiš, tiš, tiš! – nepiedienīgākā vārdā. Praids netradicionālās orientācijas cilvēkiem ir kā karaklausība cīņā pret tumsonību, kamdēļ homoseksa darbinieki ne vien jukselēsies, bet rīkos izstādes un seminārus, kur iesīkstējušāko konservatīvo integrēs, cik novecojuši ir priekšstati, ka ģimenes saites veido no “tradicionālā ģenitālā komplekta” vīrišķās un sievišķās puses. Laulības gredzenus var mīt kā pretējo dzimumu, tā zilie pāri, kā bargā kundze ar zēnisko draudziņu, tā tuvākmīlestībā iededzies vīrs ar sievu+sievu+sievu+sievu. Ja iebildīsiet svēto savienību modeļu bezgalībai, drīzāk lūdziet saudzību no vētras, nevis no tiesībās aizskartām minoritātēm!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+