Latvijā
Izglītība

Eseju konkurss jauniešiem 2

Foto – AFP/LETA

Līdz 30. novembrim jaunieši vecumā līdz 35 gadiem aicināti iesūtīt esejas konkursam “Latvijas nākotne… Eiropā”.

Esejai jābūt 3000 līdz 5000 vārdus garai, un tā jāraksta par to, kāda būs Latvijas loma un kā tā attīstīsies Eiropas Savienības (ES) valstu saimē līdz 2030. gadam, ņemot vērā Lielbritānijas izstāšanos no 28 valstu ES 2019. gadā. Esejas autoram, īsumā raksturojot problēmas Latvijā ES kontekstā, jāpiedāvā konkrēti priekšlikumi šo problēmu risināšanā, rēķinoties ar Baltajā grāmatā par Eiropas nākotni piedāvātajiem scenāriju ieskicējumiem. Esejai jābūt autora paša oriģināldarbam, un tā nedrīkst būt iepriekš publicēta.

Esejas izvērtēs žūrija, kurā darbosies Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece Ilze Juhansone, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, portāla “Tvnet” galvenā redaktore Zita Lunde, kā arī projekta “Latvijas nākotne… Eiropā” idejas autors un vadītājs, “ONE” jaunatnes vēstnieks Beļģijā un mecenāts Uldis Šalajevs.

Pirmās vietas ieguvējam tiek solīta 500 eiro liela prēmija, balva par otro vietu būs 300 eiro, bet par 3. vietu – 100 eiro. Vērtīgas pārsteiguma balvas gaidot arī citus esejas autorus. Balvu fonds galvenokārt ir žūrijas locekļu mērķziedojums no viņu privātajiem līdzekļiem.

Līdz 2018. gada 9. februārim tiks paziņoti konkursa rezultāti un idejas no labākajām esejām tiks iesniegtas valsts politikas plānotājiem, publicētas tīmekļa vietnē “Eiropas jaunatnes portāls”, sociālajos tīklos un citviet.

LA.lv