Pasaulē
Vēsture

Eseksā pārdod bijušo raganu cietumu, kurā spokojas0

Foto: Tepilo

Eseksas grāfistē Anglijā pārdošanā nonācis bijušais raganu cietums, kurā turklāt spokojas, vēsta portāls “LiveScience”.

Nelielā ēka, kas vismaz no 16. gadsimta līdz 1908. gadam kalpojusi par ciema cietumu, maksā 240 tūkstošus mārciņu (ap 270 tūkstošus eiro).

Kā vēsta prese, tad namiņa īpašniece tajā kopš 2004. gada nedzīvojot tieši spoku dēļ. Šī jau ir trešā reize, kad būvi mēģina pārdot.

Saimniece Vanesa Mičela vietējām avīzēm apgalvo, ka pamest dzīvesvietu viņu piespiedusi vairākkārtēja “noslēpumainu asins šļakatu” parādīšanās, kā arī spoka “fizisks uzbrukums” “sātaniska paskata āža izskatā”.

Apkaimē ēku pazīst ar nosaukumu “The Cage”, tas ir “Krātiņš”.

Leģenda vēsta, ka 1582. gadā šajā cietumā turētas 14 sievietes, kuras apsūdzēja burvestībās.

Trim no viņām piesprieda nāvi.

Viena no sodītajām – Ursula Kempa – bija ciemā pazīstama dziedniece. Raganu prāvas iztiesātāji uzskatīja, ka Kempa uzlikusi lāstu kaimiņiem un tā dēļ viņiem nomiris jaundzimis bērniņš. Dziedniecei pārmeta arī citas burvestības.

Saistītie raksti

16. -17. gadsimtā Eseksas grāfiste Anglijā tika uzskatīta par raganu prāvu rīkošanas “centru”. Piemēram, tikai 17. gadsimta 40. gados vien no visā Anglijā nogalinātajām 112 raganām, 82 attiecās uz Eseksu.

1921. gadā būvdarbu laikā vietējā parkā netālu no bijušā cietuma tika uzieti divi sieviešu skeleti. Uzskata, ka tie piederējuši sodītajām raganām, viena no kurām bijusi Ursula Kempa. Dažos no kauliem bija iedzītas naglas – tolaik ierasta prakse kā izrīkoties ar mirušām raganām, lai tās vairs nespētu kaitēt dzīvajiem.

Kempas atcerei pie “Krātiņa” sienas mūsdienās piestiprināta piemiņas plāksne.

LA.lv