×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2012
Drukāt

ESF atbalstītās izglītības programmās maksā stipendiju līdz 80 latiem

Foto-LETAFoto-LETA

Apgūstot amatu Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītās profesionālās izglītības programmās, jaunieši saņems stipendiju līdz 80 latiem, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Lietaviete.

VIAA aicina jauniešus ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no 36 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas plānu 2012./2013.mācību gadā ar ESF atbalstu 36 profesionālās izglītības iestādēs 2000 jauniešu bez maksas varēs apgūt kādu no 54 profesijām 94 profesionālās izglītības programmās. Mācībām var pieteikties 17-25 gadus veci jaunieši ar pamatskolas vai vidusskolas izglītību.

Projekta laikā jauniešiem ir iespēja apgūt pavāra, metinātāja, namu apsaimniekošanas meistara, veterinārārsta asistenta, lokomotīvju saimniecības tehniķa, jumiķa, kokkopja (arborista), meža mašīnu operatora un citas profesijas. Pilns profesionālās izglītības iestāžu un piedāvāto profesionālās izglītības programmu saraksts, kā arī informācija par iestāšanās termiņiem pieejama izglītības ceļvedī “www.niid.lv”.

Lielākajā daļā programmu var iestāties, ja iegūta vidējā izglītība, taču starp tām ir arī viengadīgas programmas, kurās var mācīties vismaz 17 gadus veci jaunieši, kuri ieguvuši pamatizglītību.

Lai jauniešiem būtu lielākas iespējas iesaistīties mācību procesā, 2012./2013.mācību gadā profesionālās izglītības iestādes plāno uzņemt audzēkņus ne tikai vienu reizi gadā – septembrī, bet četras reizes gadā: septembrī un martā viengadīgajās izglītības programmās un septembrī un janvārī pusotrgadīgajās programmās. Papildus plānots iesaistīt projektā arī jauniešus – bezdarbniekus.

“Tā ir lieliska iespēja iegūt izglītību, praksē parādīt savas zināšanas un prasmes un pierādīt sevi darba tirgū. Turklāt profesionālās izglītības iestādēm, kas īsteno ESF atbalstītas programmas, ir izveidojusies sadarbība ar nozaru uzņēmumiem, kuros jaunieši iet praksē. Statistika rāda, ka liela daļa audzēkņu pēc mācībām turpina darbu savā prakses uzņēmumā, piemēram, jaunie automehāniķi no Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikuma pašlaik strādā zemnieku saimniecībā “Lojas” un SIA “Ogres autocentrs”, ķīmijas tehniķi no Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas – AS “Grindeks”, pavāri no Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas – viesnīcā “Radisson Blu Elizabete Hotel”,” stāstīja VIAA Profesionālās izglītības attīstības nodaļas vadītāja Elīna Purmale-Baumane.

VIAA jau trešo gadu īsteno ESF projektu “Profesionālās izglītības programmu, pamatprasmju un kompetenču apguve izglītības un profesionālās karjeras turpināšanai”, lai sniegtu iespēju jauniešiem viena vai pusotra gada laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Projekta īstenošanas laikā iespējams iesaistīt papildus profesionālās izglītības iestādes un paplašināt profesionālās izglītības programmu un iegūstamo profesiju klāstu.

Līdz šim jau gandrīz 700 jauniešu ESF projektā ieguvuši kādu noderīgu amatu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+