×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

«Esiet pacietīgi, runājiet lēni un skaidri!»


Foto - LETAFoto - LETA

ASV vēstnieka vietniece Karina Maklelanda jau otro reizi šogad rīko pieņemšanu, lai pateiktos visiem, kas palīdzējuši Amerikas diplomātiem mācīties latviešu valodu. Pārsvarā mūziķi un žurnālisti, arī man bija gods piedalīties.


 

K. Maklelanda parādīja savas latviešu valodas zināšanas, uzrunājot viesus: “Pirms amerikāņu diplomāti sāk dienestu ārvalstīs, daudzi no mums mācās valodu Valsts departamenta Ārlietu dienesta institūtā. Mūsu skolotāja Diāna Brante izmantoja dažādas multimediju iespējas, lai mēs apgūtu valodu un iepazītu Latvijas cilvēkus. Mēs skatījāmies latviešu filmas, seriālus un ziņas. Mēs lasījām rakstus un blogus. Mēs dziedājām dziesmas. Daudzi no jums pat nezināja, ka esat mūsu skolotāji. Bet mēs uzskatījām par saviem draugiem vēl ilgi, pirms ieradāmies Latvijā. Paldies!”

To, ka latviešu valodas mācīšanās patiešām bijusi sekmīga, varēja pārliecināties, ne tikai aprunājoties ar vēstnieka vietnieci, bet arī, piemēram, preses un kultūras atašeju Eimiju Storovu un politiskās un ekonomiskās nodaļas padomnieci Sāru Stīliju. Hīts Beilijs, bijušais ASV padomnieks politiskajos un ekonomiskajos jautājumos, latviski runāja teicami.

Jaunais ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala vēl neprotot izteikties latviski tik labi kā viņa vietniece. Ballītē viesus izklaidēja arī jaunākie latviski runājošie vēstniecības darbinieki: politiskās un ekonomiskās nodaļas vadītāja Deba Millere, nodaļas padomniece Eleina Henslija, kā arī Endrū Roberts no Aizsardzības biroja.

“Lūdzu, esiet pacietīgi, runājiet lēni un skaidri, nenoraujiet vārdiem galotnes, jo tas ir ļoti liels izaicinājums sarunāties jūsu skaistajā, bet arī grūtajā valodā,” aicināja K. Maklelanda.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+