×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Einars Repše: Manas zināšanas un pieredzi nevienam nevajag (37)

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvijas Avīzes” redakcijā viesojās politiķis Einars Repše. “Jaunā laika” dibinātājs un kādreizējais ekspremjers intervijā atklāj pavisam neparastas lietas.

– Repšes kungs, ar ko tagad nodarbojaties?

– Manu pašreizējo profesiju sauc bezdarbnieks. Izrādās, mana pieredze nevienam nav vajadzīga ne politikā, ne valsts darbā. Tad nu izmantoju laiku lietderīgi. Mācos par krāsotāju.

– Nopietni runājat? Jūs mācījāties par gleznotāju!

– Pag, līdz gleznotājam man vēl jāizaug. Cītīgi mācos krāsot, un, ja tā turpināšu, varbūt drīz varēšu sevi saukt par gleznotāju.

– Jūs taču esat “Latvijas attīstībai” partijā.

– Esmu. Piedalos. Sekoju līdzi, bet politikā negribu lauzties neaicināts, līdz ar to šobrīd nepretendēju uz amatiem, posteņiem. Ja kāds gribētu jautāt manu padomu vai palīdzību, esmu viegli atrodams, taču neuzprasos.

– Varbūt vajag izteikt piedāvājumus?

– Jocīgi, kad man nebija pieredzes, bet tikai jaunības degsme un entuziasms, amati mani gandrīz paši sameklēja, un tas bija iespēju laiks. Darbā, protams, esmu pieļāvis arī kļūdas, neveiksmes, bet to lai vērtē cilvēki – vai vairāk bijis kļūdu vai sasniegumu. Tagad 55 gados uzkrājušās prasmes un pieredze dažādās jomās, tās varētu likt lietā, bet izskatās, ka šīs zināšanas nevienam nevajag. Pārāk neskumstu, zināšanas noder vienmēr, un gan liktenis parādīs, kur tās tālāk izlietot.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Nav taisnība, ka nevajag. Daudzas skolas ļoti gaida talantīgu fizikas, matemātikas skolotāju, kas spētu bērniem ieskaidrot fiziku, matemātiku tā, lai atceras uz visu mūžu.

 2. Kādas zināšanas? Labi ir ka nevajag, citādi būs vēl kāds, kurš neko nejēgs no Valsts vadīšanas.
  Einār! VAI REIZ NEPIETIEK TEV ZĪMĒTIES IN IZRĀDĪT SAVU STULBUMU?

 3. Latvijā ir simts tūkstoši bezdarbnieku, oficiāli, neoficiāli 200 000, tā kā tu Einār neesi vienīgais. Vēl 300 000 aizbraukuši un strādā ārzemēs.

 4. kaka zem hūtes………………..

 5. nav taisnība Ainār, man laukos vajadzīgs strādnieks, izslaukt govis, nopļaut zāli pagalmā, pabarot sivēnus, vistas, aitas, darba pietiks, būs arī naudiņa

 6. Ja to uzskata par panākumiem , ka vienā brīdī strādājošos padarīja par nabagiem 1/200 ieviešot latu ,tad jau tiešām esam Repšem pateicīgi…Visu mūžu krājot vecumdienām iekrājām 10000, bet kontā palika 50 lati !!! Kā nav kauna vēl censties atkal līst politikā !Ļoti ceru ,ka vēlētājiem atmiņa nebūs par īsu !!!

 7. Neesi slinks Aināriņ un aizej pie vecā zaldāta Latvijas Ceļa pelēkā kardināla Gavaru Jāņa un paprasi kā var būt noderīgs Latvijas Pastam.Tagad krēsls atbrīvojies.Tikai nepiekrīti par 3 taukšķiem Prasi vairāk.Iedos par zilām acīm.

 8. Vai tad neesi lasījis ,ka pēc 50 Latvijā darbu atrast ir visai grūti ?

 9. Katram ir izvēles iespēja. Var kombinēt in bīdīt savu kapitāli, var censties tautas labā. Lielākā daļa latviešu ir zaudējuši godu un izrakuši daudz bedres nākamām paaudzēm! Var arī nedarīt neko, tēlot svēto. Gribi lai Latvija atdzimst? Sāc ar izglītību un tieslietām, abi ir paka-ā 🙁 Kad būs izglītota In godīga tauta, būs arī kārtīga, plaukstoša valsts!

 10. Sāka Arkādija parka mītiņos ar cīņu pret metro celtniecību – beidz ar 50 miljonu garanta kredītu Liepājas Metalurgam. Skumji, ja veselas paaudzes enerģija un laiks izšķiesti neauglīgās liberālās ideoloģijas ieviešanai – visādu tur Vašingtonas konsensu īstenošanais.

 11. Pašreiz labākā un Latvijai nekaitīgākā vieta ,bezdarbnieku saraksts. Repšes kungam godam nopelnīta. Pieredze sūdu vārīšanā un biznesa vides graušanā nenoliedzami liela.Labāk ar paliec kur esi , mazākais ļaunums.

 12. īsts nelietis Repše noteikti nav, pārāk jau pūlējās Rotšildplukatu “masu mēdekļi” šim piekabināt naudas vagonu un citas odiozas lietas…

 13. nu jau visi ejam Artusa partijā,ir vismaz reāla iespeja iespert pa dirsu visiem valsts merkaķiem

 14. Varbūt bezdarbniekiem ar pieredzi pirmspensijas vecumā vajadzētu apvienoties… nevis partijā, bet kopīgā biznesā.

 15. Vajag- Rīgas Ostvalda vidusskolai un Ulbrokas vidusskolai vajag fizikas skolotājus! Cik daudz jaunu atziņu tad gūs Einārs, pastrādājis!

 16. Zem guļoša akmens ūdens netek…nekrāso,bet strādā Latvijai politikā. Nav ko cimperlēties,gan jau zināšanas vajadzīgas. Lepnums lielākais grēks. Dibini pats savu partiju! Bez kļūdām nodzīvot cilvēks nevar-arī Tu,tā kā….

 17. Drēbniekam ir jāpazīst drēbe. Diemžēl politiķi pie mums nav tādi, kas pazīst materiālu, ar ko strādā. Ar vēlēšanos vien ir stipri par maz. Patreiz ir izšķirošs laiks, kad pieļautās kļūdas parāda sekas. Patreiz mēs ciešam no tā, ka mūsu morāles līmenis neatbilst neatkarībai, ko esam ieguvuši. Mūsu sabiedrība neapzinās, ka neatkarība prasa daudz augstāku morāles līmeni.

  • atpakaļ,atpakaļ ! Atbildēt

   Fiksi jāsūta ušakšteins pie gorbača, kamēr tas vēl nav nolicis ķelli, lai organizē atpakaļ PSRS.
   Te tik daudziem nostaļģiskas asaras straumēm plūst !!!

 18. Lai Dievs pasrgā valsti un tautu no Repšes “zināšanām” un “pieredzes”. Pateicoties viņa un Dombrovska “zināšanām” un “pieredzei” mums nav “Liepājas metalurga” un daudz kā cita.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Cilvēks var būt pat ciniķis, bet ar galvu tik un tā ir jādraudzējas! Liepājas metalurgs nav tādēļ, ka ilgus gadus bija tāds Sarkanais metalurgs, ko tavi izredzētās tautas draugi bezkaunīgi izzaga, nolaida uz grunti un neattīstīja atbilstoši šodienas tehniskajam līmenim. Kur te Repše?
   Repše ir gudrs vecis. Jā, drusku dīvainis, taču visi gudrie ir mazliet savādāki un ģēniji pat ļoti. Tā to Dievs ir iekārtojis, ka, kam ir dots, tam ir dots bagātīgi un ierindas cilvēks, mērot ar savu prātu, paliek jaņos.

 19. Iepriecināji! Tu neesi vienīgais’. Manas govs piens ir vērtīgāks par tavām “zināšānām” bet arī nav vajadzīgs.

 20. Einār – mierini sevi, ka ne tuvu neesi vienīgais STRĀDĪGAIS, kam līdz pensijai vēl tālu, bet jau sen neesi nevienam vajadzīgs. Un tas varbūt pat labi – mums tāpat pietiek PIEREDZES BAGĀTO silesļaužu, kam veltīt ikdienas lāstu porciju.
  SOVOKIEM tomēr bij taisnība, precīzi nosakot vecumu, kad no ļautiņa strādāšanas vairāk skādes, nekā labuma un ļaujot mazos penša prieciņus izbaudīt …

 21. Pazondē Āfriku – varbūt tur kaut kur vajag 1/200 repšikus ieviest !

  • Te nu gan tev nav taisnība. Vai tad būtu labāk 1 “repšiks’ pret 200 latiem’ Būtu jauki uz veikalu ar maisu naudas staigāt. Svarīgi, cik tu par vienu naudas vienību vari nopirkt, un cik tu naudiņas nopelni.

   • Interesanti,par kādām pūlēm tu “saņēmi” maisu naudas katru mēnesi ?

    • Puisīt, tolaik vienkārši nauda strauji zaudēja vērtību. Ja kāda prece vakar maksāja 200 “repšikus”, tad pēc lata ieviešanas maksāja 1 latu. Ja tu vakar algā saņēmi 20000 “repšikus”, tad nākošajā dienā ieviešot latus tu saņēmi 100 latus. Tas tev vienkārši 1 klases aritmētikas atsvaidzināšanai. Ja mainītu 1 “repšiku pret 200latiem, tad tava alga būtu 20000 reiz 200…. Tu noteikti būtu miljonārs, bet vai bagāts, šaubos.

 22. Einār, tu un es abi esam neatzīti ģēniji.

 23. Par ko cīnījās Repšes paaudze – dziesmotās revoļūcijas triecienspēks – uz tā arī “uzrāvās”. Tagad daudzi padomju sociālās sistēmas (sociāli orientētas valsts) grāvēji var baudīt savu darbu augļus:
  Triju zvaigžņu kavalieris, bezdarbnieks (Latvijas Avīze, 25.07.2012.)
  “Odisejs Kostanda stāsta [E.Līcītim] par savu “odiseju”: “Kur nesu iesniegumu, saņēmu atteikumu pēc atteikuma. Gāju uz Aizsardzības ministriju, jo man krājusies bagātīga pieredze gan Saeimā, gan LR AP darbojoties Aizsardzības un iekšlietu komisijā, pretendēju par skolu izglītības inspektoru Izglītības ministrijā, pieteicos Iekšlietu ministrijā – nekur darbs neatradās.(..) Lielākais humors, ka darba vietas meklējumos atmetu ar roku Rīgas ministrijām un aizgāju uz dzīvesvietai tuvo gateri. Kaut baļķus krautu, septiņus, desmit latus dienā nopelnītu. Īpašnieks mani nopētīja un novilka – pa-do-mā-šu. Domā jau pusgadu. Tā ka arī baļķi nest neesmu piemērots.”

 24. tā lūk notiek, kad nokavē kosmosa kuģi atpakaļ uz Marsu

 25. Agri vai vēlu visi ielikteņi nonāk pie tāda iznākuma. Jāpasmejas par šo neviltoto brīnīšanos.

 26. Kam vajag vienu strīpainu ākstu?

 27. Autoceļu fonda iznīcināšana, “kā var nesolīt” un nemitīgā ķērkšana-korrrrumpanti, korrrummmmpanti!

 28. Nu nu kad vajadzes kaut ko nolaist pa burbuli paaicinasim

Draugiem Facebook Twitter Google+