×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. maijs, 2017
Drukāt

Esmu kā nemitīgi rūcošs motors. Saruna ar Māri Grigali (5)

Foto - Zigmunds BekmanisFoto - Zigmunds Bekmanis

Māris Grigalis

LNT laika ziņu lasīšana Māra Grigaļa dzīvē ir tikai viens no publiskās izpausmes veidiem, kaut ļoti pamanāms. Uzmanīgi vērotāji ar viņu sastapsies visas nedēļas garumā – gan radio “Star FM” ētera viļņos, gan “LNT brokastīs”, bet vasarā – varbūt arī kādas pilsētas svētkos vai sporta sacensībās, jo tik enerģisku un atraktīvu cilvēku nevar nepamanīt.

 

Visi tevi pazīst kā “Laika veci”, kurš vienmēr pateiks, kāds rīt būs laiks un kā jāģērbjas. Kā tu pats savā dzīvē uztver laika ziņas?

Laika ziņas man seko līdzi teju divdesmit gadus, kopš strādāju LNT. Pa šo laiku esmu sapratis, ka ar cilvēkiem par laika apstākļiem var runāt arī tad, ja nav nevienas citas prātīgas tēmas par ko parunāties. Visamizantākais ir tas, ka dažkārt arī sieva man pajautā, kādas drēbes lielākajam puikam jāvelk uz bērnudārzu – ārā būs silts vai auksts, līs vai nelīs. Turklāt ar savu prognozi reizēm iebraucu pamatīgās auzās, jo, izejot ārpus studijas, es par laika ziņām vairāk nedomāju. Tādēļ nereti pašam sanāk aizmirst mājās lietussargu, taču pieņemu šo situāciju un viegli pielāgojos gan saulei, gan lietum vai sniegam.

Kas vēl bez laika ziņu lasīšanas ir tavā dienaskārtībā?

Katru darbdienu trīs stundas no rīta vadu raidījumu “Otrais cēliens” radio “Star FM”. Nedēļas nogales rītos tam pievienojas “LNT brokastis”. Pa vidu ir dažādu korporatīvo pasākumu vadīšana, sākot ar sporta un beidzot ar pilsētu svētkiem. Vadu arī kāzas un jubilejas. Tas viss, protams, paņem daudz laika un enerģijas. Turklāt paralēli jārūpējas par ģimeni un jādomā, kur kopā iesim, ko darīsim.

Vai reizēm neiezogas prātā doma, ka visa kā ir par daudz?

Nē, nav par daudz. Esmu enerģisks cilvēks, un man visu laiku vajag būt nodarbinātam. Ja pēkšņi nav ko darīt, sajūtu diskomfortu. Mani vecāki ir tādi paši. Tētis visu mūžu bijis diriģents, un, pensijā esot, joprojām aktīvi darbojas. Mamma arī ilgus gadus dziedājusi Radio korī. Tas ir iedzimts. Tādēļ neko no saviem darbiem atmest negrasos, jo televīzijā un radio vajag tādus cilvēkus kā es. Pateicoties tam, ka esmu enerģisks un atraktīvs, arī tieku pie raidījumu un pasākumu vadīšanas.

Nesen mediju kompānijai MTG, kam pieder gan LNT, gan “Star FM”, mainījās īpašnieki. Gandrīz divdesmit gadus esi bijis tai piederīgs. Varbūt pienācis laiks kaut ko savā dzīvē mainīt?

Vispirms šajā kompānijā mani uzaicināja strādāt radio, tālāk esmu audzis tikai kopā ar to, tādēļ jūtos šeit ļoti piederīgs. Kur nākotnes modelī būs mana vieta, nevaru iedomāties, bet kompānijas ietvaros ar prieku visur piedalos.

Tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Ja tu būtu deputātu kandidāts, ko solītu vietējiem iedzīvotājiem?

Man vairākkārt ir piedāvāts kandidēt, bet vienmēr esmu atteicies, jo neesmu pārliecināts, ka varētu mierīgi nosēdēt sapulcēs, kur gudri spriež. Man patīk praktiski kaut ko darīt, rīkoties. Ja nu man būtu tāda iespēja bīdīt lietas, iestātos par attīstību jebkurā jomā. Man grūti pieņemt ar kultūru saistītus cilvēkus, kas tagad kandidē pašvaldību vēlēšanās. Skaidri zinu, ka viņi neizprot ekonomisko situāciju un nezina, ko darīt turpmākos četrus gadus, ja tiks ievēlēti.

Bet kā tev liekas, ko pašvaldībai vajadzētu darīt?

Mani kā mārupnieku viss ļoti apmierina, un pašvaldībai jāturpina iesāktais. Reiz ar sievu tieši par to runājām. Mārupē ir lieliski bērnudārzi, rotaļu laukumi, naktī apgaismotas ielas, skaistas puķu dobes un laba infrastruktūra. Tādēļ nav svarīgi, kas ir pie pašvaldības stūres, ja vien attīstība turpinās.

Iepriekš intervijās esi izteicies, ka nākotnē varētu kļūt par daudzbērnu tēvu. Vai pa šo laiku domas nav mainījušās?

Nē. Šajā ziņā es ļoti respektēju savu sievu, tādēļ laiks rādīs. Zinu, ko nozīmē audzināt divus puikas, un no atbildības nebaidos. Man ir četrdesmit gadi. Esmu vecis ar mugurkaulu – to apzinos, un, ja būs lemts, bērni vēl būs.

Daudzi baidās no četrdesmitgadnieku krīzes. Kā ir tev?

Ar lepnumu varu teikt, ka man šajos gados ir burvīga sieva, divi burvīgi dēli, esmu uzcēlis māju, kurā nupat ievācāmies un domājam, kā to iekārtot. Pie mājas ir gan slidkalniņš un šūpoles, gan sastādīti kociņi un iekopts dārziņš. Tie ir sasniegumi, kas ne mirkli neliek domāt par kaut kādu krīzi.

Un kā ar klavierspēli?

Jā, esmu mūzikas skolā mācījies spēlēt klavieres. Tagad man mājās ir pašam sava studija, ko savulaik palīdzēja iekārtot dziedātājs Normunds Rutulis. Trīs gadus vecajam dēlam jau esmu veicis pirmos ierakstus. Vēl tikai šīs dziesmas jāaranžē, lai varētu kādam parādīt. Nav izslēgts, ka nākotnē kopā ar dēlu atkal pamuzicēšu.

 

 

Pieturzīmes

Bez kā tu nevari iedomāties savu dienu?

Bez darba.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?

Enerģisks, dzīvespriecīgs, prasīgs gan pret apkārtējiem cilvēkiem, gan dzīvi.

Būtiskākais sasniegums darbā?

Tas, ka esmu aktīvi iesaistīts televīzijas un radio dzīvē un mani aicina vadīt lielus pasākumus, tostarp pilsētu svētkus. Tātad esmu novērtēts.

Labākā izklaide?

Ģimene, jo visu savu brīvo laiku pavadu kopā ar to.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Grigalis ir foršs čoms.

 2. Un ruttuls esot “dziedātājs”! Vai te Latvānijā masveida idiotizācija kādreiz beigsies???

 3. Cirvis, kas to pats neapjēdz. Kāda tauta, tādi “cirvji”…

 4. Nemitīgi rūcošs motors krīt uz nerviem.

 5. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

Draugiem Facebook Twitter Google+