×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Esmu mednieks un lepojos ar to! Mednieki vēršas pret nomelnošanu (52)

Ekrānšāviņš no medniekiem.lvEkrānšāviņš no medniekiem.lv

Esmu mednieks un lepojos ar to, nekautrējies dalīties ar bildēm, aicinājumu mednieku sabiedrībai uzsākt akciju izplatījis mednieks un medību vadītājs Artūrs Surmovičs.

Šāda reakcija seko sociālajos tīklos daudzu cilvēku paustajam nosodījumam par mednieci Gunitu Kaņepi, kura mednieku portālā publicējusi fotogrāfiju ar nomedītu lūsi un tekstu: “Mans pirmais medījums ar pirmo un līdz šim vienīgo šāvienu pa zvēru kolektīvajās medībās. Mastā bija ielenkti lūšu mamma ar mazajiem! Mazie palika nenomedīti, bet lūsene nāca tieši man pretī.”

Kritikas paudējus un nosodītājus Surmovičs sauc par “pseido dabas mīļotājiem”, kuri grib noliet ar samazgām mednieci.

“Mums nevis jākautrējas un jābaidās, ka ikdienu pavadām dabā, simbiozē ar to,  praktizējot skaistu un tradīcijām bagātu vaļasprieku un dzīvesveidu, kas ir medības, bet jālepojas ar to! Jālepojas ar to, ka esam tieši tie, kas, nevis kladzina internetā skaļus komentārus, bet klusi uz savām mugurām stiepjam graudu maisus, lai dzīvniekiem vieglāk pārziemot. Jālepojas ar to, ka esam daļa no gadsimtiem ilgām tradīcijām. Jālepojas, ka ēdam tīru un ekoloģisku gaļu, ko iegūstam visgodīgākajā iespējamā veidā pret dzīvnieku – medījot,” viņš pauž.

Žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska, kas atbalsta šo akciju, secina, ka “nogalināt lūsi nav labi, bet lamāties, aicināt durt, sist nost, nogalināt cilvēku – tas ir ētiski un pieklājīgi?”

“Esmu vienmēr atvērta diskusijām par medniecības nozīmi un medību ētikas normām, kuras aizstāvu. Tomēr publiski nozākāt, pazemot kādu, kas nedara tā kā citi – to es atsakot pieņemt un atbalstīt,” uzsver L. Dombrovska.

Par notikušo komentārus sniedzis arī Valsts meža dienests un Latvijas Mednieku savienība. Lasiet plašāk saistītajos rakstos.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Ja šos varonīgos medniekus pašus sāktu medīt, tad viņi mainītu savu viedokli.
  Slepkava paliek slepkava un ja ar to lepojies, tu esi psihopāts.

 2. Līķošana

 3. Gunita kaņepe – jūs neesat medniece, bet neauglīgs lops.

 4. “Dabas mīļiem pie datora” atgādināšu tikai vienu sīkumu. Lūsis nelok pieniņu no trauciņa un neēd kombikormu no maisiņa, bet ir gaļēdājs un tāpat kā cilvēkveidīgais mednieks nogalina citus “zvēriņus”.
  No Vikipēdijas:
  (lūši)”… medī dažādus vidēja auguma zālēdājus, piemēram, baltastes briežus, ziemeļbriežus, stirnas, staltbriežu mazuļus un ģemzes, kā arī mazākus dzīvniekus, kā zaķus, zivis, lapsas, aitas, kazas, vāveres, peles, tītarus, irbes, zosis un citus putnus.”

 5. Apsveicu mednieci ar skaistu trofeju!

 6. NOŽĒLOJAMI IR LEPOTIES,KA ATŅEM KĀDAM DZĪVĪBU!!!
  Kauns un negods ne tikai ļ.necien.Kaņepei,bet visiem medniekiem,kas šo “veiksmīgo mednieci” cenšas aizstāvēt!Tas tikai atspoguļo mednieku neinteliģenci un izsauc tautas pretreakciju.

 7. Latvietis slīkst purvā. Iet garām krievs un pajautā, vai vajag palīdzību. Iet garām vācietis – sameklē koku un cenšas aizsniegties līdz nelaimīgajam. Iet garām latvietis – uzlec slīkstošajam uz pleciem, lai tas process notiek ātrāk…
  Nožēlojami, cik daudzi latvieši uz pleciem salekuši Gunitai. Vēl nožēlojamāk, ka Pietiek.com žurnālisti – domājams, latvieši, uz pleciem salekuši Gunitas mammai, tēvam, brālim un, iespējams, jūtas nelaimīgi, ka nav tikuši klāt arī vecmāmiņām, vectētiņiem un citiem radiem. Bet vēl jau var pagūt. Jūdasa graši ir gana spoži, lai vilinātu pastrādāt aktīvāk.
  Es lepojos, ka manā ģimenē un paziņu ģimenēs ir mednieki.
  Es baidos, ka visi to drausmīgā ļaunuma pilno komentāru un viedokļu rakstītāji ir latvieši, kuros cilvēciskums izzudis tiktāl, ka viņi spēs nodot arī Latvijas valsti.
  Kaņepju ģimene, Gunitai vajadzēja savaldīties un nepublicēt foto. Priecāties jau var arī citādi. Bet, kas padarīts, padarīts. Turaties!
  Jā, un es ceru, ka tie lūsēni ir piedzimuši mazliet vēlāk, nekā ierasts un tagad, bez stirnu slepkavas mātītes palikuši, nosprāgs ātri.

 8. jauniešu domes pārstāvis Atbildēt

  Kalvīt kal ko kaldams,
  Nokal man atslēdziņu;
  Saslēgsim medinieku
  Lai lūsīti negalina.

 9. Latvijas avīzei kā ir biznesu iet? uzņēmumam peļņas bilance kārtībā? un ko tad par pārdošanu tur pļāpā? jo svētības nav! un nebūs!
  Es personīgi reti taisu jūsu portālu vaļā, jo fizisku riebjas medību sadaļa. Kāpēc man sev garastāvokli bojāt? Un absolūtais vairums sabiedrības ir man līdzīgie.
  Tajā bildē ir viens skaists Dieva radījums-tas kurš nogalināts Otrs ir monstrs…
  Un tie jūsu kalendāri ar zvēru bildēm….tik ļoti skaisti radījumi…un mednieku vienīgā velme, kas ir augstāka par veselo saprātu, par sirdapziņu , par žēlsirdību, ir-nogalināt!
  tieši tas pats, ja miesnieks liktu FB selfijus uz nogalināto cūku, kuras kauj pārtikai fona, ar lepnumu. Mednieku upuri tikai ir skaistāki. Un mednieki nenogalina pārtikai, bet priekam
  Mednieki mīl dabu, tāpat kā pedofīli mīl bērnus…Patiesa mīla, bet ļoti perversa!

 10. Pašlaik vērojamā atklātā medību biznesa izvirtību virzīšana apmaksai, t.i. aizvien lielākai valsts un ES finansējuma iegūšanai šai nozarei, arvien vairāk pārvērš mūsu valsti par atvērtu “lopu kūtī” slaktēšanas izpriecām ES valsts pilsoņiem. Tas ir peļņas gūšanai elitāriem mednieku klubiem, kas savu darbību neafišē un finansu pārskatus nevienai valsts institūcijai nesniedz.

 11. No kurienes tad medības nāk,kā izklaide,vaļasprieks,ne jau no latviešu pagātnes.NO VĀCU BARONIEM.Latviešu senči nekad ne medija aiz neko darīt.

 12. Soda,un pareizi, puišeļus , kas iedomājās pagalmā šaut kaķus, bet te lepnums par padarīto, žēl mazie izspruka.Vispirms jau tā mātīte bija arī radīta kā sieviete, dzīvības došanai un sargāšanai, kas nogalinās, ja apdraudēti būs bērni un māja, bet izpriecas pēc… Un tikai necilvēks nogalinās mazuļu māti, un, ja tā ir sieviete, tas ir trīskārt necilvēcīgi, ja tādai mātītei ir bērni, tie būtu no ģimenes jāizņem. Mednieki atšauj, kopj Dieva un mūsu aizstāvībā nodotas radības, tu drīkst ņemt pārtikai, apģērbam, aizstāvēties, bet izpriecas pēc …

 13. Šajā laikā tā saukto “mazuli” pēc izmēriem nevar daudz atšķirt no mātes. Likt tās jaundzimušo bildes ir …. Lūsēni dzimst februārī.

 14. Smirdīgākā tautas daļa ir divkoši Atbildēt

  Vislielākie slepkavas ir tie, kuri iet uz veikalu un nopērk cūkas, liellopa vai putna gaļu, uzcep kotletes un vēlāk internetā raksta, ka mednieki ir ļauni. Cūkas un vecas govis drīkst slepkavot, bet lūšus nē – kāpēc tāda divkosība?!
  Vēl ir uzradusies latviešu suga, kurai ļoti rūp kaķi un suņi, un dažādas dzīvnieku patversmes, šie latvieši pat ziedo milzīgas summas, lai tikai sunīšiem klātos labi – bet, diemžēl, šie latvieši un latvietes negrib dzemdēt bērnus un latviešu tauta izmirst.
  Un tie, kuri medniekus sauc par slepkavām – lūdzu nenēsājiet ādas apavus un ādas apģērbu.
  Un, mednieku nosodītāji un nosodītājas, kad esiet kādā kafejnīcā, tad nefotografējiet uz šķīvja esošās karbonādes un nelieciet tās feisbūkā – vismaz izrādiet cieņu pret darbu, ko veic cūku audzētāji un cūku kāvēji.

 15. Apsveicu,Gunita!Veiksmigas medibas un skaista trofeja!Ne spalvas turpmak!Un diez vai sie burkangrauzi pasi to savu burkanu prot izaudzet,jo ir tacu tik viegli nospiest taustinus un citu veikumu noniecinat.

 16. Smuks sievišķis, lai viņai veicas. Ar to lepošanos ?Lepoties varēsiet kad mežā nemētāsies beigtas mežacūkas. Ar to maisu stiepšanu jūs padariet mežus par dzīvnieku fermām.

 17. No vienas puses es uzskatu, ka mednieki ir cilvēki, kuri cieš no tā, ka instinkts, kurš viņiem ir saglabājies, vairs nav vajadzīgs. Un pārsvarā arī no nepieciešamības pēc lielīšanās – itkā galīgi stulbas neracionālas īpašības. Mednieki, tieši teiksme u lielīšanos jūs padara nemīlamus un vieš nesimpātijas.
  Jo pirmkārt liecina, ka vajag stutes pašapziņai. Otrkārt – zvērs nav vienā kategorijā ar jums. Līdz ar to tas kļust gļēvi. Ejiet izsauciet savas kategorijas cilvēku uz tuvcīņu un kurš kuru. Tad būs pa īstam.
  __
  No otras – arī mednieku kritiķi ir tik muļķīgi. Viņi nedomā par to, ko viņiem nenoliek preikšā un neiebaksta degunā. Viņi nestādās priekšā, kas notiek kautuvēs, kā tiek apmānītas bitītes-atņemts viņām čakli vāktais medus un iebaros surogāts u.t.t.
  Vēl aizvakar tika nogalināti miljoni mājdzīvnieku pasaulē un par to neviens neuztraucās. Jo neredzēja pa TV vai internetā.

 18. Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”
  .
  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi
  .
  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas aicina uz vardarbību un pastāvošās iekārtas gāšanu, propagandē karu, cietsirdību, rasu, nacionālo vai reliģisko pārākumu un neiecietību, kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. Aizliegta tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.
  .
  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu
  .
  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija aizliegta ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========
  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 19. Uzlieciet precīzāku virsrakstu: “Man patīk nogalināt. Un es lepojos ar to.”

 20. Aicinājums nogalināt ir krimināli sodāma rīcība. Ziniet to, komentētāji?
  Lūsēni jau ir 7 mēnešus veci un tos praktiski nevar atšķirt no pieauguša kaķa – tie medī Bembijus, zaķēnus, mazās irbītes un citus mazus smukus putniņus, jo tie ir plēsēji. Un tāda ir dzīve, tur ārā, realitātē.
  Sieviete piedalījās likumīgās medības, likumīgi nomedīja lūsi, kas nāca VIENS!
  Turpretī komentāri šeit un daudz kur citur ir klaji naidīgi, vērsti uz kūdīšanu un psiholoģisko, ja ne fizisko vardarbību. Par to visu pienākas pants! Un internets nav anonīma vide, kā varētu kādam šķist. Tas ir jāņem vērā, kad paužat savu viedokli.

 21. Bērni nolemti nāvei. Kur te cilvēcība? Lūdzu, nerādiet bildes ar trofejām! Vai lūši ir tik daudz, ka viņi jāšauj nost?

  • Psihiski slimā, ārstējies, nevis skandini savus murgus. Tie “bērni” jau sen paši medī stirnas uz zaķus un bez problēmām aprītu arī kādu nomaldījušos cilvēkbērnu, iespējams tavējo.

 22. Latvijas meži ir izzāģēti un dzivniekiem vairs gandrīz nav kur patvērties. Domāju, ka Latvijas teritorijā ir jāaizliedz medības uz savaļas dzivniekiem. Ja tā turpināsies drīz Latvijas mežos nepaliks neviena savaļa dzivnieka.

  • Nekas nav izzāģēts. Tu, jukušais, labāk ķer savus pokemonus un neizplati savus glupos mītus.

  • No vienas puses es uzskatu, ka mednieki ir cilvēki, kuri cieš no tā, ka instinkts, kurš viņiem ir saglabājies, vairs nav vajadzīgs. Un pārsvarā arī no nepieciešamības pēc lielīšanās – itkā galīgi stulbas neracionālas īpašības.
   No otras – arī mednieku kritiķi ir tik muļķīgi. Viņi nedomā par to, ko viņiem nenoliek preikšā un neiebaksta degunā. Viņi nestādās priekšā, kas notiek kautuvēs, kā tiek apmānītas bitītes-atņemts viņām čakli vāktais medus un iebaros surogāts u.t.t.
   Vēl aizvakar tika nogalināti miljoni mājdzīvnieku pasaulē un par to neviens neuztraucās. Jo neredzēja pa TV vai internetā.

  • Ir ir izzāģēti. Pie tam drausmīgos apmēros. Drausmīgos grandiozos apmēros. Meza zvēri jau sak mukt uz pilsetu un uz jūru slīcinaties.
   Nav ko taisnoties. tas izklausās neveikli.

 23. Paldies ! Komentārs parādījās. Pie reizes vēl jautājums -kā tad garšoja nošautās lūša mātes gaļa? Kā man zināms ,tad viss “kolektīvs” jau dalās ar iegūto trofeju…

 24. uzrakstīju nosodošu komentāru Surmovičm viņa lielīšanās sakarā.. Kāpēc viņš neparādās,kau meeģinu sūtīt vairākkārtīgi? Atsūtās paziņojums,ka es esmu TO jau pateicis,bet komentāros NAV !!!

 25. Artur Surmovič! Kāpēc nepiesakaties cilvēku medībām-cilvēku slepkavošanai? vai tad nebūtu vēl vairāk ar ko lepoties? Putins ĻOTI ar to -cilvēku slepkavošanu lepojas .
  Vai esat redzējis filmu,kurā bagātnieki tā izklaidējas ,ka medī arī cilvēku,kuru speciāli palaiž “brīvībā”,lai nomedītu? vai tas nav “jauki”-simbiozē ar dabu…?

  • Ceru, ka tu neēd to gaļu, ko pēc tava pasūtījuma sagādā cūku, govju, vistu un teļu slepkavas? Un ceru, ka dārzeņus un augļus arī neslepkavo?

 26. Nicināmi nicināmie gļēvuļi. Jūs, kam ir prieks par otras dzīvas radības sāpēm, bailēm un nāvi. Tāds prieks, ka tas publiski jāpauž visas sabiedrības priekšā, pie reizes apņirdzot tā nabaga nogalinātā radījuma mirstīgās atliekas un viņa nelaimīgos bērnus bāreņus.

 27. Kā būtu, ja katrs Kautuves darbinieks publicētu “darba selfijus”… Un pārsteigti vaimanātu, ka šamo neviens nemīl… Nu, bļin, ir takš, jokaina lieta ētika. Visi uz poda sēžam, bet tik daži tā procesa bildes publicē, un citi tos par perversiem dēvē.

 28. Es neesmu mednieks un vēlos paust – mednieki ir normāli cilvēki, bet šie zaļie faš isti – “vaļu glābēji” – cilvēknīdēji ir ar psihiskām novirzēm, viņi savas deformētās psihes īpatnību dēļ pašos pamatos neieredz cilvēkus un ja spētu, iznīcinātu, vai vismaz liktu tērpties dermantīnā un pārtikt no burkāniem. Visi tie zaļie faš isti – šizofrēniķi ir jāierobežo rīcībspējā un jāaizliedz viņu zaļā faš isma propaganda.

 29. Es neesmu mednieks un vēlos paust – mednieki ir normāli cilvēki, bet šie zaļie fašisti – “vaļu glābēji” – cilvēknīdēji ir ar psihiskām novirzēm, viņi savas deformētās psihes īpatnību dēļ pašos pamatos neieredz cilvēkus un ja spētu, iznīcinātu, vai vismaz liktu tērpties dermantīnā un pārtikt no burkāniem. Visi tie zaļie fašisti – šizofrēniķi ir jāierobežo rīcībspējā un jāaizliedz viņu zaļā fašisma propaganda.

  • Vēlos paust – šizofrēniķis esi Tu! Neko tik ignorantu neesmu nekad dzirdējis. Šie zaļie fašisti pec tavas definicijas vismaz cīnās par labu cilvēces nakotnei. Vienīgos cilvēkus kurus viņi varētu neieredzet ir tādas materiālistiskas erces kā Tu! kas domā tikai par sevi, piedirš vidi sev un citiem, un vēl beigās gudri runā. Dēļ tādas domāšanas kā tev mums pasaule ir pilna ar problēmām. Ej izglīto sevi, savadak pec idiota izskaties.

   • Būtiski ir tas, ka cilvēku sabiedrība jūs, jukušie zaļie fašisti – cilvēknīdēji – burkāngrauzēji, jūsu šizofrēnijas dēļ jūs neuztver nopietni un jūs variet bezspēcīgi spiegt savus murgus cik gribat.

 30. Terorists ar lepojas kad viņš ir terorists un mērķis ir viens slaktēt

 31. Nonāvēšana viņai dod baudu.

 32. Man patik virišķiba un mācešana izdzīvot dabā. patīõk reālisms. Bet kaut kas mednieku pasākumā man nepatīk. Laikam jau tāpēc, ka tas nav vairs nepieciešams pārtikas iegūšanai kā bij senos laikos. Un ka tie mednieki vairs nevis ēd to zvēru, bet lielās. Lielība naudu nemaksā. pretīga atbaidoša īpašība.
  Bet nu es ari saprotu, ka šitā ažoitačīgā soctīklu sabierrība ari padumi no malas izskatās.. pilsētnieku.
  Kā teica pa radio mednieks – kad nobrauc 12 cilvēkus ziemsvētku tirdfziņa ir 12 komentari, kad nošauj lūseni 1000. Ir jau kaut kas ar to mūsu sabiedribu jocīgs..
  Migrantus ar nevaram nekādi izštukot kā apstādināt… bet varam ņemties ap vienu fočeni. kur laikam mazāk vajag prāta un piepūles.

 33. Pareizi, Surmovič – ar bildēm dalīties nav jākautrējas! Tā veidojas vēsture. Ir tik jauki vērot jeņķus ar indiāņu skalpiem vai Ādolfa zonderkomandas veikumu. Paies laiks, un līdzīgi novērtēs arī titulbildi …

  • Kamēr tu skaties pagātnē uz Adolfu, tagad globalisti pakļaujot arābu zemes slaktē ka traks. Un kas Palestīna notiek.. Tur tak šausmas notiek.
   Runajam pakāl tam, ko bāž degunā esošā vara un uz ko norāda, ka par to jāuztraucas. Tikko kaut kas jaatrod vai jadomā patstāvigi tā viss apstājas.

 34. Lepojies vien, puis :)) Lai arī agrāk atbalstīju medniekus, no šīs dienas sāku medniekus nicināt – nevis medību norises dēļ, bet tādēļ, ka Jūsu, mednieku vidū ir tik truli nekrietnas, atvainojiet, mātītes kā šī skandāla aizsācēja.

 35. Ja tu esi mednieks, tad tu esi slepkava.

  • Leon, un tu neesi slepkava? Cik burkānus, kāpostus, kartupeļus esi noslepkavojis? Ja nepārtiec no Saules un ēd gaļu vai to ābolus, tad tu esi slepkavības pasūtītājs! Tu pasūti slepkavību un tad ej uz veikalu, kur samaksā par asiņainu lopa ķermeni vai kāpostu, kuram brutāli pārgriezta rīkle. Ir pasūtījums un ir piedāvājums – tu esi slepkavības pasūtītājs. Pēc likuma pasūtītājam pienākas lielāks sods nekā izpildītājam.

 36. lūdzu, aizvāciet to bābu ar visiem viņas medniekiem no interneta

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +16.7
Daugavpils +13.3
Saldus +14.6
Liepāja +13.5
Jelgava +15.6
Ventspils +14.2
Limbaži +17
Madona +15.0
Rēzekne +17.4
Draugiem Facebook Twitter Google+