×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Esmu mierā ar dzīvi. Saruna ar Maiju Rozīti-Krištopani

Foto - Zigmunds BekmanisFoto - Zigmunds Bekmanis

Viena no TV3 laika ziņu stāstītājām Maija Rozīte-Krištopane neaprobežojas tikai ar parādīšanos televīzijas ekrānos. Katru darbdienu no pulksten vieniem līdz četriem viņa uzrunā klausītājus arī radio “Star FM” ēterā un paspēj būt gan gādīga mamma diviem mazgadīgiem bērniem, gan izdarīga sieva savam vīram, lutinot viņu ar gardām maltītēm. Šobrīd viņa ir apmierināta ar dzīvi, kas ļauj savienot darbu un rūpes par ģimeni.

 

Plašākai sabiedrībai tu kļuvi pazīstama, stāstot laika ziņas TV3. Kas tavā dzīvē bija pirms tam?

Divpadsmit gadu vecumā izjutu vēlmi rakstīt jauniešu izdevumiem un devos pieteikties uz žurnāla “LaBa” redakciju. Tā sākās sadarbība, un kādu laiku rakstīju šim izdevumam. Tad pievienojās vēl citi, līdz dzīve mani saveda kopā ar nu jau mūžībā aizgājušo Jāni Mellēnu, kurš savulaik bija Latvijā ļoti pazīstams radio “Mix FM” un “Capital FM” dibinātājs. Strādājām kopā tieši “Capital FM” projektā pie satura veidošanas. Sākumā biju aizkadra cilvēks, redaktore, līdz brīdim, kad viņš piedāvāja pašai iet ēterā, kas tobrīd man likās visai absurdi. Jo šķita, ka nedz mana balss, nedz es pati esmu tam piemērota. Tomēr pieņēmu izaicinājumu un nostrādāju radio “Capital FM” teju desmit gadus. Paralēli piedalījos arī dažos kabeļtelevīziju projektos, taču, kad uzvarēju TV3 diktoru konkursā, sāku vadīt laika ziņas un daru to joprojām. Pie viena nomainīju arī radio un nu jau astoņus gadus esmu “Star FM” komandā.

Vai zini, kas bija izšķirošais, kāpēc tieši tevi izvēlējās laika ziņu lasīšanai?

Kad es pieteicos TV3 konkursam, neviens nepaskaidroja, kādam raidījumam tiek meklēts vadītājs. Kas būs jādara, to uzzināju tikai pēc uzvaras. Atlase bija nopietna, tā notika trīs kārtās – vispirms bija jāiepazīstina ar sevi un jāaprunājas ar žūriju, pēc tam vajadzēja iefilmēt nelielu sižetu un vēl citādi parādīt savas prasmes.

No malas izskatās ļoti vienkārši – raits stāstījums par gaidāmo laiku. Vai jums ir špikeri, kā dienas ziņu moderatoriem?

Nē. Mēs ar kolēģi Ansi Klintsonu runājam no galvas. Tāpēc arī brīžiem var pamanīt manu pasniegšanas un runas stilu, kas ir atšķirīgs no citiem. Špikeru nav nekādu. Mēs saņemam informāciju no sinoptiķiem, kuri apkopo ziņas no dažādiem avotiem, lai prognoze būtu pēc iespējas objektīvāka. Izlasot šo informāciju, mēs to pārdomājam un pasniedzam skatītājiem saprotamā valodā.

Laika ziņas cilvēkiem ir ļoti nozīmīgas, gatavojoties nākamās dienas gaitām. Vai tu pati šīs ziņas izmanto savā dzīvē un cik lielā mērā tām uzticies?

Protams, uzticos un pievēršu uzmanību pašas stāstītajam. Bet gribētu, lai laika ziņu ticamība būtu vēl lielāka, taču laika apstākļus prognozēt kļūst arvien grūtāk, tāpēc izvairos no ilgtermiņa prognozēm. Man šķiet, ka ir diezgan neproduktīvi spriest, piemēram, kāda būs vasara vai pat gaidāmie Līgo svētki, jo zinām, cik bieži laiks var strauji mainīties. Taču kopumā es tuvākajām laika ziņām sekoju.

Tieši to es tev gribēju pajautāt, kāda, tavuprāt, varētu būt šī vasara pēc tik krasām temperatūras svārstībām pavasarī?

Es domāju, ka vasarā būs līdzīgi – gan lieti, gan vēsums un dažas karstas nedēļas.

Tevi mājās gaida divi mazi bērni. Kā paiet laiks pēc darba kopā ar ģimeni?

Es cenšos pēc iespējas mazāk laika pavadīt prom no ģimenes. Vecākais puika, kuram ir trīs gadi, iet bērnudārzā, bet ar gadu veco meitiņu no rīta pati esmu mājās – ejam pastaigāties un darām citas ikdienišķas lietas. Kad priekšpusdienā man jāsteidzas uz radio, ierodas auklīte un pārņem manu stafeti. Vakarā šiverējam pa māju, sagaidām tēti un visi ejam pēc lielā puikas uz bērnudārzu – tas, it īpaši siltajā laikā, ir izveidojies par mūsu ģimenes rituālu. Tad kopā atkal dodamies pastaigā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+