×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Esošajās telpās Stradiņa slimnīca nespēs ilgi funkcionēt

Foto - LETAFoto - LETA

Ja netiks uzcelts Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunais korpuss, vecajās telpās simtgadīgā slimnīca ilgi vairs neizdzīvos, otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” atzina akadēmiķis Jānis Stradiņš.

“Ja būvniecību tagad atliks, es baidos, ka Stradiņa slimnīcu piemeklēs 1.slimnīcas liktenis. Uzskatu, ka tās slēgšana 2009.gadā bija ļoti liela kļūda ar kādām savtīgām interesēm,” norādīja Stradiņš.

Viņš uzsvēra, ka pašreizējās 100 gadu vecajās ēkās, ņemot vērā to stāvokli, Stradiņa slimnīca nespēs ilgstoši funkcionēt, piesaistīt jaunus ārstus un pilnvērtīgi aprūpēt pacientus.

“Šādas slimnīcas ir uzceltas Tartu un Kauņā. Es baidos, ka cilvēki no Latvijas brauks meklēt palīdzību uz šīm slimnīcām,” atzina Stradiņš.

Pēc viņa teiktā, lēmums atmest ieceri par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību pēc tam, kad jau ir izstrādātas skices un attīrīts būvlaukums, negatīvi ietekmētu veselības aprūpes kvalitāti nākotnē.

“Tur būtu, piemēram, moderna uzņemšanas nodaļa, par kuras trūkumu tagad visi sūdzas,” viņš minēja.

Jau vēstīts, ka nepietiekamā finansējuma dēļ iestrēdzis vērienīgais Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības projekts, kurā celtniecības darbus bija plānots sākt jau šovasar.

Vēl pērnā gada rudenī iepriekšējās valdes laikā tika prezentētas jaunā korpusa skices un projekta autori prognozēja, ka būvdarbi varētu sākties 2012.gada vasarā, taču pašlaik būvniecības sākšanas termiņu vairs nav iespējams noteikt, aģentūrai BNS atzina slimnīcas pārstāve Ieva Stibe, paužot slimnīcas jaunās valdes viedokli.

“Patlaban nav arī pieņemti lēmumi par iepirkumu tālāko virzību saistībā ar tehniskā projekta izstrādi, bez kā nav iespējams sākt celtniecību,” norādīja slimnīcas pārstāve.

Lai izvērtētu Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības projektu un tā atbilstību pieejamajam finansējumam, izveidota slimnīcas valdes un ekspertu darba grupa. Veselības ministrijai 19.jūnijā iesniegts informatīvais ziņojums par situāciju ar Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa celtniecību.

“Stradiņa slimnīcas jaunā valde secinājusi, ka ar esošo finansējumu jauno slimnīcas korpusu uzcelt nevar. Tālākie lēmumi atkarīgi no Veselības ministrijas un valdības nostājas šajā jautājumā. Atkarībā no finansējuma apmēra varētu veikt izmaiņas arī jaunā korpusa projektā, to nepieciešamības gadījumā samazinot,” paskaidroja Stibe.

Slimnīcas valde gan neatklāj aprēķinus, cik liels papildu finansējums būtu nepieciešams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+