×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Esplanādē divas nedēļas darbosies instalācija – japāņu pirts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīga 2014 programmas ietvaros no 30. septembra līdz 12. oktobrim Esplanādes parkā ikviens aicināts apmeklēt japāņu pirti jeb interaktīvu vides instalāciju “Onsen”, vēsta birojs Rīga 2014.

Instalācija darbosies katru dienu no plkst.16 līdz 22, un tās apmeklējums ir bezmaksas. Rezervēt apmeklējumu laiku iespējams mājaslapā www.onsenriga.lv, līdzi jāņem dvielis un peldkostīms.

“Onsen” atradīsies vienā no Esplanādes strūklakām, kurā būs izveidota apsildīšanas iekārta. To kurinās ar malku, lai uzturētu ūdeni ķermenim tīkamā temperatūrā, un ūdeni bagātinās Japānas sāļi.

Neraugoties uz neparasto “pirts” atrašanās vietu, tiks ievērotas arī higiēnas prasības, stāsta Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris: “Par “Onsen” uzturēšanu un tīrību rūpēsies personāls, kas katru dienu pirms instalācijas darba laika sākuma sagatavos šo karsto avotu. Turklāt pirms un pēc katra japāņu karsto avotu apmeklējuma ikvienam cilvēkam būs jānomazgājas speciāli ierīkotā dušā pie “Onsen”, kurā tecēs filtrēts ūdens. Arī īpaši ierīkotajā karstajā avotā cirkulēs filtrēts ūdens.”

Senā Japāņu tradīcija onsen ir līdzīga pirtī iešanai Latvijā, un joprojām populāra. Mērcējoties karstajā baseina ūdenī, cilvēks attīra gan savu fizisko ķermeni, gan prātu. Instalācija Esplanādē ir radīta divu mākslinieku – japāņa Hajaši Jasuhiko un latvieša Aigara Bikšes sadarbības rezultātā.

Šis ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem, kas tapis sadarbībā ar ES-Japānas festivālu komiteju un ļauj Latvijas iedzīvotājiem tuvāk iepazīt Japānas kultūru un vēsturi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+