×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Celulīts – estētiska problēma vai saslimšana?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Celulīts ir visbiežāk sastopamā estētiskā problēma sievietēm, kuras risinājumu daiļā dzimuma pārstāves meklē gan pie kosmetologiem un skaistumkopšanas speciālistiem, gan dermatologiem. Par to sūdzas vairāk nekā par neapmierinātību ar krūtīm, seju vai matiem. Diskomforts, ko sievietes mēdz just saistībā ar celulītu, dažkārt var izraisīt teju vai depresiju. Vienlaikus daudzas citas sievietes tam nepievērš nekādu uzmanību…

Atgādina apelsīna miziņu

“Celulīts izpaužas kā zemādas tauku slāņa uzkrājums, āda kļūst rievaina, līdzīga apelsīna miziņai,” paskaidro dermatoloģe un kosmetoloģe Sigrija Freiberga. Visbiežāk celulīts veidojas uz vēdera, gurniem, augšstilbiem, bet novērojams arī citās ķermeņa daļās, piemēram, uz augšdelmiem vai skausta rajonā. Patlaban pasaulē daudz diskutē par to, vai tā ir tikai estētiska problēma vai saslimšana. Ārstu viedokļi mēdz būt atšķirīgi.

“Apkopojot visus par un pret, vairākums tomēr uzskata, ka tas nav tikai kosmētisks defekts – celulīts ir priekšvēstnesis pārmaiņām organismā, tāpēc to nevajadzētu ignorēt. Ja ir traucēta audu apasiņošana, kājās veidojas venozā stāze, jūtamas sāpes, tirpšana, kustību traucējumi, celulīts jau ir nopietna slimība, bet diemžēl šajā stadijā iespējams tikai nedaudz atvieglot situāciju,” stāsta speciāliste.

Vīrieši nav izņēmums

Pēc Sigrijas Freibergas teiktā, problēma skar 80–90% sieviešu. Celulīts var parādīties jau meitenēm pirmspubertātes vecumā. Agrāk uzskatīja, ka stiprā dzimuma pārstāvji ar šo problēmu nesastopas, tomēr tagad pierādīts, ka tā negriež ceļu arī vīriešiem un jauniem puišiem.

Plaši izplatīts ir viedoklis, ka celulīts piemeklē galvenokārt tuklus cilvēkus, tomēr tā gluži nav, jo var būt arī slaidajiem un pat augstas klases sportistiem, tomēr cilvēkiem ar lieko svaru vai sievišķīgu augumu celulīts ir vairāk pamanāms, mazāk izteikts tas ir vīrišķīgajam vai zēniskajam tipam.

“Tā nav tikai mūsu gadsimta problēma,” akcentē Sigrija Freiberga. “Celulīts pastāvējis vienmēr, vienīgi par to īpaši nerunāja. Ja aplūkojam Pītera Pauela Rubensa gleznas, sievietes tajās neatbilst mūsdienu skaistuma etaloniem. Dažas veselības likstas veiksmīgi paslēptas zem apģērba, korsetēm. Bieži vien arī nepietiekamā telpu apgaismojumā celulīts bija mazāk pamanāms.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+