×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Eštones pārstāve: ES vēlēšanas Ukrainas varētu neatzīt par godīgām

Eiropas Savienība varētu neatzīt Ukrainā rudenī gaidāmās parlamenta vēlēšanas par brīvām un godīgām, ja tajās nepiedalīsies ieslodzītā ekspremjere Jūlija Timošenko, laikrakstam “Kommersant Ukraina” atzina ES augstākās ārlietu pārstāves Ketrinas Eštones preses sekretāre Maja Kocijančiča.

“Mums ir nopietnas šaubas par to, vai vēlēšanas varēs uzskatīt par brīvām un godīgām, ja Jūlija Timošenko un citi opozīcijas līderi tajās nevarēs piedalīties. Šajā gadījumā būs ļoti sarežģīti atzīt šīs vēlēšanas par atbilstīgām Eiropas standartiem,” skaidroja Eštones pārstāve. Viņa arī brīdina, ka gaidāmajām vēlēšanām būs izšķiroša nozīme attiecībā uz ES un Ukrainas asociācijas līgumu.
Ukrainas parlamenta vēlēšanas gaidāmas 28. oktobrī. Visticamāk, notiesātā Timošenko un bijušais Ukrainas iekšlietu ministrs Jurijs Lucenko tajās nevarēs piedalīties.

Rietumvalstis uzskata, ka šīs lietas ir politizētas, un uzsver, ka šiem politiķiem būtu jāļauj piedalīties vēlēšanās. Turpretī Kijeva apgalvo, ka Ukrainā nav politieslodzīto, bet Timošenko un Lucenko izcieš sodu par pastrādātajiem noziegumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+