×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2018
Drukāt

Eiropas Tiesai lūdz izvērtēt Latvijas liegumu Rimšēvicam ieņemt LB prezidenta amatu (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

Eiropas Centrālā banka (ECB) piektdien paziņoja, ka lūgusi Eiropas Tiesai izvērtēt Latvijas varasiestāžu rīcību attiecībā uz liegumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ieņemt šo amatu saistībā ar kukuļa pieprasīšanas un pieņemšanas apsūdzībām.

ECB lūgusi Eiropas Tiesu “pieņemt lēmumu, vai Latvijas varasiestādes pārkāpušas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktus,” aizliedzot viņam ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu un liedzot viņam apmeklēt ECB sanāksmes, norāda banka.

ECB prezidents Mario Dragi savā pēdējā preses konferencē marta sākumā sacīja, ka bankas padomei nav pietiekami daudz informācijas attiecībā uz šo lietu un tā lūgs tiesu sniegt savu vērtējumu.

Kā ziņots, Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šogad sāktā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, aizliegums ieņemt bankas prezidenta amatu, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts. Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tāpat aiz gara laika vien ECB nevērsīsies EST. Tas apliecina to, ka viss šovs ar aizturēšanu bija Guseļņikova un viņa pakalpiņu inspirēts. Un sabiedriskajos medijos raida reklāmu par Norvik banku.
    Malacis Rimševičs, ka nepadevās.

  2. Jau rakstīju,ka nekam neder J.Straume un ka vēl nezin kurš kuram lūgs piedošanu ar kompensācijām.Par daudz ātri mūsu “spice”gribēja norakt Rimševiču.Pie vainas nav tas ko mums mu;dēja Kučinskis vai Reizniece utt.Mēnesis apkārt ,bet apsūdzības NAV !!!To FKTK Puķīti sen bija laiks Sprūda vietā kamerā!A.B.LV bija brīdināta jau sen ,bet FKTK neko nedarīja!Rimševičam izrauj vecu bildi,BET paši VALDĪBĀ,SAEIMĀ,ZZS utt tup pie viena galda un kā šakāļu bars dala Latviju un amatus ar kriminālnoziedznieku Lembi!kurš gānās par valsti krievu TV un apsaukā NATO par okupantiem,tiesājas 9-ņus gadus ,bet nevar arī pierādīt,ka NEVAINĪGS!!!Un tie ir valsts likteņa lēmēji? LA protams,ka CENZĒSIET vai ne?

  3. Liekās, ka Kučinskim ar Straumi laik ar “mantām uz izeju.”

Draugiem Facebook Twitter Google+