×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

ETA paziņo par gatavību izformēties

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Basku separātistu bruņotais grupējums ETA sestdien, 24.novembrī, izplatīja paziņojumu, ka tas ir gatavs apspriest izformēšanos un sākt sarunas ar Franciju un Spāniju, ja tiks izpildītas izvirzītās prasības.

Viena no galvenajām nemiernieku prasībām ir pārvest ieslodzītos ETA biedrus uz cietumiem, kas atrodas tuvāk viņu dzīvesvietai.

ETA vēlas apspriest “formulas un grafikus” ieslodzīto grupējuma biedru un basku politisko trimdinieku pārvešanai mājup, kā arī pārrunāt atbruņošanos un bruņoto struktūru izformēšanu un ETA biedru demobilizāciju, teikts grupējuma izplatītajā paziņojumā.

Kā sola ETA, tā ir gatava “ieklausīties un analizēt” Madrides un Parīzes priekšlikumus.

Organizācija ETA (“Euskadi Ta Askatasuna”) jeb “Basku dzimtene un brīvība” tika dibināta 1959.gadā ģenerāļa Fransisko Franko diktatūras laikā. 1968.gadā ETA veica pirmo plānoto slepkavību un kopš tā laika nogalinājusi vairāk nekā 800 cilvēku.

ETA mērķis ir nodibināt neatkarīgu basku valsti Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos.

Pēdējo gadu laikā ETA vadība cietusi lielus zaudējumus, jo virkne tās aktīvāko līderu ir arestēti. Bez tam grupējums zaudējis atbalstu basku apdzīvotajos reģionos, vairumam basku pievēršoties nevardarbīgām politiskām kustībām.

Pagājušā gada oktobrī ETA paziņoja par bruņotās cīņas pārtraukšanu, tomēr ieročus grupējums nav nolicis, nedz arī paziņojis par padošanos.

Spānijā cietumos ieslodzīti aptuveni 600 ETA locekļu, bet Francijā – apmēram 100.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+