×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Ētikas kodeksu pārkāpušos deputātus varēs izslēgt no Saeimas sēdēm (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas sēžu zāle.

Par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem deputātiem varēs liegt runāt parlamenta sēdēs vai arī izslēgt no tām, attiecīgi izdarot ieturējumus no mēnešalgas 20% apmērā par katru neapmeklēto sēdi. To paredz Saeimas ceturtdien atbalstītie grozījumi Saeimas kārtības rullī, informē parlamenta Preses dienestā.

Līdz šim par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumiem deputātam varēja izteikt mutvārdu brīdinājumu, izteikt rakstveida brīdinājumu vai arī izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņojot par to Saeimas sēdē un publicējot komisijas lēmumu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Bargākas sankcijas izstrādātas, ņemot vērā kolektīvo iesniegumu “Atbildība par Saeimas deputāta zvēresta laušanu”, ko parakstījuši 13 854 pilsoņi. Tas paredzēja Saeimai tiesības lemt par deputāta izslēgšanu no Saeimas sastāva, ja būtiski pārkāpts deputāta svinīgais solījums, iepriekš informēja par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (V).

Reaģējot uz sabiedrības sašutumu par gadījumiem, kad atsevišķi deputāti saņem pārkāpumam neadekvātu sodu, turpmāk deputātam varēs liegt piedalīties pat sešās Saeimas sēdēs, attiecīgi būtiski samazinot atalgojumu.

Tāpat grozījumi Saeimas kārtības rullī paredz izveidot Ilgtspējīgas attīstības komisiju. Plānots, ka tā pārraudzīs Nacionālā attīstības plāna un Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam ieviešanu, kā arī uzraudzīs šo plānošanas dokumentu pārskatīšanu. Plānots, ka jaunā komisija, sniedzot savus atzinumus un priekšlikumus, līdzdarbosies citu stratēģisku un starpnozaru plānošanas dokumentu izstrādē, kā arī konceptuālu jautājumu risināšanā.

Grozītais kārtības rullis arī paredz pienākumu Valsts kontrolei reizi gadā nākt klajā ar rakstveida ziņojumu Saeimai par Valsts kontroles darbu un ziņot par paveikto Saeimas sēdē.

Saeimas kārtības rullis papildināts ar procedūru vidēja termiņa budžeta ietvara izskatīšanai parlamentā, jo iepriekš šāda kārtība nav bijusi nostiprināta.

Saskaņā ar izmaiņām Sabiedrības saliedētības komisija pārdēvēta par Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisiju, nosaukumā precīzāk atspoguļojot komisijas darbā aptverto jautājumu loku.

Grozītais Saeimas kārtības rullis arī noteic, ka Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā strādās pa diviem deputātiem no katras frakcijas. Līdz šim darbam šajā komisijā ievēlēja pa vienam deputātam no katras frakcijas.

Grozījumi Saeimas kārtības rullī stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas krievs deputāts, kurš tēloja piedzērušos! Cerams, ka viņš nekad vairs nebūs kautkādās partijās, komisijās un sēdēs. Kā lēmēj persona vai apspriedes loceklis! Tāds ar sūdainu mietu jāpadzen no saema. Viņš kāju spert vairs nedrīkst uz Saemas ēkas pusi!

Draugiem Facebook Twitter Google+