×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Ētikas komisija varētu rekomendēt “Vienotības” valdei izslēgt no partijas tikai Viņķeli (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilze Viņķele.

“Vienotības” Ētikas komisija, iespējams, nolēmusi rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Ilzi Viņķeli, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Savukārt deputāti Lolitu Čigāni Ētikas komisija neesot rekomendējusi izslēgt no partijas.

Ētikas komisijas sēde notikusi ceturtdienas vakarā, tomēr oficiāli tās iznākums netika komentēts. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Uldis Martinsons aģentūrai LETA sacīja, ka komisija bija lemtspējīga un lēmums pieņemts, tomēr viņš to pagaidām nekomentēs. Arī pārējie komisijas locekļi no komentāriem izvairījās.

Viņķele aģentūrai LETA sacīja, ka par lēmumu nav informēta, savukārt Čigāne rosināja uzdot jautājumus komisijas locekļiem.

Pēc Ētikas komisijas sēdēm tās lēmumi tiek sagatavoti arī rakstiskā veidā un parakstīti. Vakardienas lēmums pagaidām oficiāli neesot sagatavots. Tomēr neoficiālā informācija liecina, ka Ētikas komisija varētu rosināt Viņķeles izslēgšanu no partijas.

Ētikas komisijas lēmumi ir rekomendējoši. Par politiķu izslēgšanu no partijas jālemj politiskā spēka valdei.

Divi “Vienotības” Ētikas komisijas locekļi lemšanā nepiedalījās. Komisijas loceklis Gatis Puriņš ir Veiko Spolīša palīgs Saeimā, savukārt Alma Eihentāle – Inta Dāldera palīdze. Gan Spolītis, gan Dālderis, tāpat kā Viņķele un Čigāne, pārstāv tā dēvēto “Vienotības” frakcijas iekšējās opozīcijas “sešinieku”. Līdz ar to Puriņš un Eihentāle jau iepriekš nolēma nepiedalīties lēmuma pieņemšanā šajā lietā un nepiedalīties komisijas sēdē.

Iesniegumus partijas valdei ar aicinājumu izskatīt Viņķeles un Čigānes izslēgšanu no partijas iesniedza Liepājas, Neretas un Rēzeknes nodaļas, kā arī 12 Rīgas nodaļas biedri. Puriņš un Eihentāle atklāja, ka jautājumu par Viņķeles un Čigānes izslēgšanu rosināja arī Ētikas komisijas locekļi Marija Balcere un Valdis Gavars, kā arī Zigfrīda Ozoliņa, kas ir komisijas locekļa Ģirta Ozoliņa laulātā.

Pēc vairāku partijas nodaļu iesnieguma partijas valde 15.februārī skatīja šo jautājumu, tomēr nolēma to nodot vērtēšanai Ētikas komisijai. Toreiz valdes sēdē balsojuma par izslēgšanu neesot bijis.

Partijas aizejošā līdere Solvita Āboltiņa toreiz skaidroja, ka Viņķelei un Čigānei pārmesta partijas statūtu neievērošana. Proti, partijas valdes un frakcijas lēmums saistībā ar Valsts prezidenta vēlēšanām paredzēja – situācijā, kad paliks viens no koalīcijas kandidātiem uz šo amatu, visa “Vienotības” frakcija atbalstīs vienu kandidātu. Tomēr Čigāne un Viņķele esot pieņēmušas citu lēmumu. Deputātēm arī pārmesta atbalsta paušana Mārim Kučinskim (ZZS) vēl pirms nominēšanas premjera amatam, sacīja Āboltiņa.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto “Vienotības” Saeimas frakcijas opozicionāru “sešinieku”, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos “sešinieks” mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. nu ko strēbt karstu, par†iju apvienība “Vieno†ība” uz skuju †akas finiša taisnes un ātrums ir nāvējošs!

  • Varētu darīt tieši otrādi, – vilcināt laiku un pa vienam slēgt ārā visus pārējos. Viņķeli atstāt beigās vienu pašu, un partija būtu klusi it kā pašlikvidējusies. Un tad Viņķelei būtu jāsamaksā KNABa uzrēķins par pārtērēto vēlēšanu naudu.

 2. Laba doma, vienu muldoņu vajag sūtīt mājās, lai nejauc gaisu un netēlo politiķi. Lai dzīvo tviterī.

 3. tak nevajag intelektu Atbildēt

  un godapratu darbinaat – pat epizodiski, ja merkjis ir palikt slatavieshu-changalieshu biznesaa – vai nu taa, vai taa, bet nav iespejams VIENLAICIGI meginat par cilveku palikt … – NEVAR .

 4. Šī ētikas komisija ir Āboltiņas kontrolē. Partijas kongresa laikā Āboltiņa un Ētikas komisijas priekšsēdētājs zāli ņēmās mierināt lai tik nesaka kādus skarbus vārdus, sak paši tiks galā. Un kas sanāca: – Āboltiņa pati no stresa ir savārījusi pamatīgas ziepes partijai atlaižot valdību, nomuļājot valdības veidošanu un tagad palaižot muti Krievijas žurnālistu intervijā.
  Īstenībā, kāpēc šī Ēikas komisija nevērtē pati savu un Āboltiņas rīcību?

  • Ētikas komisijai vajadzētu pavērtēt arī to, kā Āboltiņa neatbalstīja savas partijas premjeru.
   Kaut kā dīvaini tie statūti – kamēr partijai ir kandidāts uz kādu amatu, tikmēr visiem partijas locekļiem šis kandidāts ir jāatbalsta. Savukārt, pēc tam, ka kandidāts jau ieņem amatu, piemēram, premjera amatu, tad jau vairs partijas locekļiem šī persona nav jāatbalsta.

 5. Varētu?

Draugiem Facebook Twitter Google+