×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Etiķešu krieviski vajag mazāk (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Līdz 30. septembrim norisinās darbu pieteikšana nacionālajā konkursā "Labākais iepakojums Latvijā". Pirmos iesniegtos darbus demonstrē Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja.

Uzņēmumu finanšu rezultāti bijuši dažādi, tomēr nozarē visi norāda uz problēmām, kas saistītas ar austrumu puses tirgiem. Turklāt iepakojuma un etiķešu ražotāji zaudē arī daļu vietējo ražotāju pasūtījumu, kas bija paredzēti eksportam uz Krieviju un NVS valstīm, ekonomisko sankciju dēļ.

Redzamākie iepakojuma ražotāji no TOP 15 uzņēmumiem Latvijā ir “Dizaina un poligrāfijas nams”, “VG Kvadra Pak”, “Liepājas papīrs”, nišu sāk apgūt arī “Talsu tipogrāfija” u. c.

Tie uzņēmumi, kas ir orientēti uz Krievijas tirgu, negrasās no tā atteikties. “Šobrīd drīzāk ir tāds nogaidošs režīms, kad paralēli tiek meklētas citas iespējas. Lai ieietu jaunā tirgū, ir nepieciešams ilgs laiks. Nozarē daudz kas ir atkarīgs no sadarbības un saprašanās, jo katrs pasūtījums ir pilnīgi atšķirīgs – cena, apjomi, tehnoloģijas, prasības,” norāda Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere.

Nevienam nav šaubu, ka situācija Krievijas–Ukrainas konflikta dēļ joprojām ir vērtējama kā nestabila, kā arī straujās Krievijas rubļa kursa izmaiņas rada ievērojamus apgrūtinājumus darbam Krievijā. Piemēram, “Dizaina un poligrāfijas nama” apgrozījums sarucis par 9%, savukārt peļņa – divkārši.

Arī “Liepājas papīra” eksporta apjoms uz Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu, Baltijas valstīm u. c. 2014. gadā samazinājies. “Krievijas rubļa kursa kritums un situācija Austrumeiropā atstāja iespaidu uz uzņēmuma darbību pagājušā gada nogalē un šā gada pirmajā ceturksnī, kā dēļ uzņēmumam radās tiešie un netiešie zaudējumi, kas mērāmi vairākos simtos tūkstošos eiro. Bija vajadzīgi vairāki mēneši šā gada sākumā, lai sakārtotu uzņēmuma darbību. Šajā periodā saņēmām atbalstu arī no SEB bankas, kas nemaz nav raksturīgi Latvijas situācijai banku kreditēšanas politikā,” atceras “Liepājas papīra” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis. Šobrīd uzņēmums aktīvi strādā pie jaunu tirgu un klientu iegūšanas Rietumeiropā. Krievijā un Baltkrievijā palikuši tikai tie klienti, kas ir gatavi dalīt atbildību, uzņemoties kompensēt visas vietējās valūtas svārstības, kas ir lielākas par 5%.

Uzņēmumam “VG Kvadra Pak” 2015. gadā tiek prognozēta mērena izaugsme, kāpinot apgrozījumu par dažiem procentiem, un nākamajā gadā tiek cerēts turpināt mērenu izaugsmi, neskatoties uz Krievijas rubļa kursa svārstībām. Šogad uzņēmums ir turpinājis pēdējos gados uzsākto investīciju ritmu, iegādājoties jaunas iekārtas. Kopumā investīciju apjoms šogad “VG Kvadra Pak” ir bijis aptuveni 1,5 miljonu eiro apjomā.

Savukārt “Liepājas papīrs” šogad investē līdzekļus jaunās iekārtās un tehnoloģijās, kas saistītas ar digitālo etiķešu izgatavošanu.

Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja rezumē, ka šogad un nākamo gadu iepakojumu nozare var rēķināties ar nelielu pieaugumu. Turklāt turpina pieaugt arī eksporta apjoms, lielākais eksporta pieaugums novērojams koka un plastmasas iepakojuma 
kategorijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Veilalos preces pārsvarā ir anglosakšu valodās un latviešu lai izlasītu pat nepietiek ar lupu kura palielina 2X un ta esot rūpe par kultūru un valodu,kā var būt tik atpalikusi skribenti ja kaut ko raksti ej pārbaudi un tad zīmē nevis paklausies kas vajadzīgs valdošai elitei,

  2. Uz daudzām precēm, kas paredzētas tikai un vienīgi iekšējam tirgum – uz etiķetēm virsū ir arī okupantu valoda. Biznesa vārdā tiek notirgota sava valsts un kultūra.

Draugiem Facebook Twitter Google+