×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Etniskajā vardarbībā Nigērijā vismaz 16 upuri

nigerija2

Etniskajā vardarbībā Benue štatā Nigērijas austrumos nogalināti vismaz 16 cilvēki un nodedzinātas vairākas mājas, paziņojusi policija.

 

Aizdomās par slepkavībām tiek turēti fulanu etniskās grupas pārstāvji, kuri negaidot uzbrukuši tivu apdzīvotam ciematam, aģentūrai AFP paziņoja policijas preses pārstāvis. Vietējie mediji ziņo, ka uzbrukumā nogalināti 30 cilvēki, bet policija apstiprināja tikai 16 nāves gadījumus. Policijas pārstāvis atklāja, ka uzbrucēji ieradušies ciematā un sākuši šaut, kur pagadās, un dedzināt ēkas. Uz notikumu vietu nosūtīti policijas spēki, un kārtība reģionā jau atjaunota, viņš piebilda.

Etniskā vardarbību reģionu plosa regulāri un tiek uzskatīts, ka nesaskaņu pamatā ir jautājums par piekļuvi zemei. Islāmticīgie fulani ir lopkopji, bet tivi – zemkopji un galvenokārt kristieši. Visi iepriekšējie mēģinājumi nokārtot šos konfliktus ir beigušies nesekmīgi. Kopumā Nigērijā dzīvo 160 miljoni cilvēku, kas pārstāv aptuveni 250 etniskās grupas. Sadursmes to starpā ir ierasta parādība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+