Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Etniskās grupas tiecas dzīvot nošķirti (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tallina

Igaunijas tautas skaitīšanu dati liecina, ka no 2000. līdz 2011. gadam dažādas etniskās grupas tiekušās dzīvot nošķirtāk cita no citas, konstatē Tartu universitātes pētījums.

Igauņi, kuri atstāja Tallinu un tās apkaimi, apmetušies izklaidus visā valstī, savukārt krievi pārcēlušies galvenokārt uz valsts ziemeļaustrumu reģionu Viru, kur jau dominē krievi, kā arī uz rūpniecības pilsētām un Tartu pilsētu. Tallinas igauniski runājošie iedzīvotāji tiekušies apmesties Pelgulinnas, Kalamajas un Pēskilas mikrorajonos, bet krievvalodīgie pārsvarā pārcēlušies uz Lāgnas, Mustakivi un Veike-Eismē mikrorajoniem. Igauņus, kas pārcēlās uz Tallinas apkaimi, pievilka Vīmsi pagasts, bet krievus – tam blakus esošā Mārdu pilsēta. “Tas nenozīmē, ka tā noteikti būtu pro­blēma. Situācija kļūs problemātiska, kad etniskā segregācija sāks pārklāties ar sociāli ekonomisko segregāciju un radīsies tā sauktās degradētās apkaimes,” komentējusi pētniece Kadi Megi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā vienmēr ir bijis un būs, ka imigranti veido atsevišķus rajonus un pēc tam “izsaka gribu” pievienoties rašei.
    Tikai mūsu gudrīšiem tas nu nekādi skaidrs !!!

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+