Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Etniskās grupas tiecas dzīvot nošķirti (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tallina

Igaunijas tautas skaitīšanu dati liecina, ka no 2000. līdz 2011. gadam dažādas etniskās grupas tiekušās dzīvot nošķirtāk cita no citas, konstatē Tartu universitātes pētījums.

Igauņi, kuri atstāja Tallinu un tās apkaimi, apmetušies izklaidus visā valstī, savukārt krievi pārcēlušies galvenokārt uz valsts ziemeļaustrumu reģionu Viru, kur jau dominē krievi, kā arī uz rūpniecības pilsētām un Tartu pilsētu. Tallinas igauniski runājošie iedzīvotāji tiekušies apmesties Pelgulinnas, Kalamajas un Pēskilas mikrorajonos, bet krievvalodīgie pārsvarā pārcēlušies uz Lāgnas, Mustakivi un Veike-Eismē mikrorajoniem. Igauņus, kas pārcēlās uz Tallinas apkaimi, pievilka Vīmsi pagasts, bet krievus – tam blakus esošā Mārdu pilsēta. “Tas nenozīmē, ka tā noteikti būtu pro­blēma. Situācija kļūs problemātiska, kad etniskā segregācija sāks pārklāties ar sociāli ekonomisko segregāciju un radīsies tā sauktās degradētās apkaimes,” komentējusi pētniece Kadi Megi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā vienmēr ir bijis un būs, ka imigranti veido atsevišķus rajonus un pēc tam “izsaka gribu” pievienoties rašei.
    Tikai mūsu gudrīšiem tas nu nekādi skaidrs !!!

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+