×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Etnodžeza dīva Sofija Reja atgriežas Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Temperamentīgā argentīniešu etnodžeza dziedātāja un komponiste Sofija Reja jau otrreiz uzstāsies Latvijā. Eiropas turnejas ietvaros kopā ar pavadošo mūziķu trio talantīgā mūziķe 20. februārī sniegs koncertu koncertzālē “Rīga”, bet 21. februārī – Latgales vēstniecībā “Gors”.

Ņujorkā dzīvojošā argentīniešu mūziķe, komponiste, dziedātāja un producente dzimusi Buenosairesā un viņas daiļradē apvienojas Dienvidamerikas folkloru, džezu, pasaules mūziku un elektroniskas skaņas. Sarežģīti ritmi un melodijas vienkāršība ir viņas trumpji. Argentīnā darbojusies avangarda mūzikas jomā, uz ASV mūziķe pārcēlusies jaunībā, lai īstenotu savu sapni studēt džezu, ko viņa arī darīja Bostonā, Jaunanglijas konservatorijā, kur Sofijai laimējās mācīties pie džeza leģendām – Čārlija Banako, Danilo Pereza un citiem.

Mūziķe lieliski apvieno latīņamerikāņu ritmus ar džezu – tā par Sofiju Reju raksta “The New York Times”. Laikraksts piebilst, ka “veids, kādā argentīniešu dziedātāja vada savu grupu, kaisle un dzidrums, ar kādu viņa sakausējusi sarežģītos latīņamerikāņu ritmus ar džezu, izskaidro, kāpēc viņu mīl visas Ņujorkas auditorijas no Kārnegija zāles līdz neformāļu klubiņiem”.

Argentīniešu dziedātāja uzstājusies džeza mīļotājiem Ņujorkā, Londonā un citur pasaulē. Pagājušā gada oktobrī dubultkoncertā viņa uzstājās arī Rīgā. Starplaikā pēc šā koncerta mūziķe atzīta par žurnāla “The Music and Myth” vienu no piecām labākajām pasaules vokālistēm.

Mūziķes jaunākais albums “De Tierra y Oro” (“No zemes un zelta”) ieguvis gan pirmo vietu “World Beat” kā labākais albums, gan arī kā labākā dziesma neatkarīgās mūzikas balvā “Independent Music Awards 2013”, kurā savu vērtējumu par dziesmām un albumiem pauž arī eksperti Pīters Geibriels un Toms Veitss.

Pati dziedātāja savu jaunāko veikumu raksturojusi kā filozofisku pārdomu sēriju – dziesmas, kas atspoguļo plašu Dienvidamerikas folkloras sajaukumu ar modernā džeza skaņu un dziedātājas spēcīgo balsi priekšplānā. Albumā dziedātāja vēsta dažādus stāstus – par gaiļu cīņām Kartagenā, nakts murgiem Buenosairesā, mīlas vēstuli no Ņujorkas un arī kādu spoku Andu kalnos.

Šajā pavasarī Sofija Reja izziņojusi Eiropas pavasara turneju kopā ar viņu pavadošajiem mūziķiem – Džeisī Mailardu un Tupaku Matilu. “Aicinu pievienoties man koncertos Berlīnē, Hallē, Rīgā, Rēzeknē, Viļņā, Vīnē un Valensijā,” aicina mūziķe.

Varbūt noder

20. II 19.00 koncertzālē “Rīga” (EUR 25 – 34),

21. II 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 12 – 20).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+