×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ienāk rudens ar ražas svētkiem

Foto: LETAFoto: LETA

Svētdien, 27. septembrī no plkst. 10 līdz 16 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar ražas tirdziņu, kulšanas darbiem un ķirbju zupas labdarības dueli, LA.lv uzzināja muzejā.

Brīvdabas muzeja Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos. Kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, mājās krājas rudens veltes. No plkst.10:00 Kurzemes zvejniekciema pļavā varēs redzēt un dzirdēt īstas kuļmašīnas darbošanos, kas uz Brīvdabas muzeju atbraukusi no Viktora Ķirpa Ates muzeja. Būs skatāma arī izglītojoša programma “Kulšanas talka”.

Gadatirgus laukumā būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas kūpinājumus, kā arī sieru. Varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus – groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai.

No plkst. 11 līdz plkst. 14:30 Rudens ražas svētku laikā apmeklētājus ar “rudenāju” dziesmām priecēs Katlkalna III Starptautiskā festivāla dalībnieki – folkloras kopas no Igaunijas “Luu-Tuur”, “Rēvele” (Igaunija – Latvija), Lietuvas “Medgrinda”, Baltkrievijas “Guda”, kā arī, protams, no Lartvijas novadiem – Katlakalna “Rāmupe”, “Grodi” un “Garataka” no Rīgas, Bārbeles “Tīrums” un citi.

Ap plkst. 15 sāksies muzeja darbinieku un draugu gatavotās ķirbju zupas garšas duelis ar profesionāļiem no kafejnīcas “Piepe”. Galvenie ieguvēji no šīs cīkstēšanās būs Dzīvnieku pansijas “Ulubele” iemītnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+