×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

“Eures” paplašina piedāvājumu


eures2

Lai vēl lielāks skaits bezdarbnieku varētu atrast tiem piemērotas darba vietas, tiks paplašināts Eiropas Savienības uzturētā portāla “EURES” piedāvāto pakalpojumu klāsts. 


 

Kā zināms, viena no ES prioritātēm, ņemot vērā lielo bezdarbnieku skaitu bloka dalībvalstīs – 25 miljonus –, ir jaunu darba vietu radīšana. Iespējams, konkrēta cilvēka prasmēm atbilstošs darbs ir atrodams citā valstī, tādēļ nolemts paplašināt “EURES” tīklu, nodrošinot tajā pieeju vēl lielākam brīvo vakanču skaitam, tostarp arī privātu nodarbinātības aģentūru vakancēm.

Brīvo vakanču skaits kopš 2009. gada Eiropā pieaug galvenokārt nozarēs, kur vērojama strauja izaugsme, piemēram, informācijas tehnoloģijas, telekomunikāciju un “zaļās ekonomikas” jomā. Saskaņā ar jauno stratēģiju “EURES” tīkls vairāk centīsies palīdzēt gados jauniem bezdarbniekiem atrast darbu vai prakses vietu, vai iespēju mācīties.

Jāpiebilst, ka šo darba meklēšanas vietni ik mēnesi apmeklē četri miljoni cilvēku, katru gadu ar tās palīdzību darbu atrod 50 000 darba ņēmēju. Arī Latvijā “EURES” palīdzējis ne vienam vien bezdarbniekam, atzīst “EURES” Latvijas birojā, norādot, ka 2012. gada pirmajos desmit mēnešos tīkla konsultanti snieguši informāciju un konsultācijas 7815 interesentiem.

Antra Pūpēde, “EURES” projekta vadītāja: “Šogad būtiski – par 44%, salīdzinot ar pagājušo gadu, – palielinājies “EURES” sadaļas unikālo apmeklētāju skaits mājas lapā www.nva.gov.lv/eures. Arvien vairāk darba meklētāji izvēlas patstāvīgi iepazīties ar “EURES” sadaļā pieejamo informāciju par dzīves un darba apstākļiem ES/EEZ valstīs un Šveicē, kā arī aplūkot piedāvātās vakances, līdz ar to pakāpeniski samazinās to cilvēku skaits, kuri izvēlas klātienē apmeklēt “EURES” konsultantus.”

Neraugoties uz to, klātienē darba meklētājiem sniegtas 1683 individuālās konsultācijas par darba iespējām ārvalstīs, 1471 konsultācija par sociālās drošības, starpvalstu nodokļu jautājumiem, darba un dzīvošanas nosacījumiem Eiropas valstīs, un 2964 interesenti ieguvuši informāciju ar mobilitāti saistītos jautājumos, apmeklējot grupu konsultācijas.

Visvairāk cilvēkus interesē darba iespējas Lielbritānijā (30,1%), Vācijā (23,3%), Norvēģijā (11,0%), Somijā (8,2%), Zviedrijā (4,3%), Nīderlandē (3,5%) un Dānijā (3,1%). Latvijas darba meklētāji visbiežāk interesējoties par iespējām strādāt lauksaimniecībā, apstrādes rūpniecībā, būvniecībā, izmitināšanas un ēdināšanas nozarē, transporta nozarē, kā arī veselības un sociālās aprūpes nozarē.

Jāpiebilst, ka šodien un rīt ikvienam darba meklētājam ir iespēja klātienē tikties ar “EURES” konsultantiem no Apvienotās Karalistes, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas izstādē “Darbs EXPO 2012”, kas notiek Ķīpsalā. Izstādes apmeklētāji varēs saņemt individuālas konsultācijas par brīvajām darba vietām, dzīves un darba apstākļiem, kā arī citiem interesējošiem jautājumiem.

 

Par “EURES”

Tīkla vietnes datubāzē pieejami 750 000 dzīves gājuma aprakstu (CV);

“EURES” piedāvā 40% no 31 Eiropas valstī pieejamām darba vietām;

“EURES” pieejams par velti, un tajā ir arī informācija 25 valodās par dzīvi un nodarbinātības noteikumiem visās tīkla dalībvalstīs;

“EURES” tīklā darbojas visas 27 Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+