AFP/LETA

“Euro 2012” sākas ar aizraujošu neizšķirtu 0

Aizraujošā Eiropas futbola čempionāta finālturnīra atklāšanas mačā piektdien viena no sacensību saimniecēm Polija nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Grieķiju, turklāt abas komandas cīņu noslēdza desmit futbolistu sastāvā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Spēles rezultātu 17.minūtē atklāja Roberts Levandovskis, bet izlīdzinājumu 51.minūtē panāca Dimitris Salpigidis.

Čempionātu Polijas izlase iesāka ļoti aktīvi un jau pirmajās minūtēs izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus. Bīstamākajā no tiem Rafals Muravskis raidīja bumbu zem pārliktņa, tomēr to pāri vārtiem pārvirzīja grieķu vārtsargs Konstantīns Čalkis. 17.minūtē gan mājinieki arī atklāja rezultātu, kad pēc Jakuba Blaščikovska centrējuma bumbu vārtos ieraidīja Levandovskis.

Turpinājumā Grieķijas izlasei izdevās samazināt poļu tempu, tomēr joprojām viņu pretinieki kontrolēja cīņas gaitu. Turklāt pirmā puslaika izskaņā desmit minūšu laikā divas dzeltenās kartītes nopelnīja Sokratis Papastatopols un pēc pirmā puslaika Grieķija ne tikai zaudēja ar 0:1, bet arī nokļuva mazākumā.

Tomēr Grieķijas izlase nepadevās un jau otrā puslaika sestajā minūtē panāca izlīdzinājumu, kad, poļiem nesaprototies soda laukumā, pirmais pie bumbas nokļuva nesen uz maiņu uznākušais Dimitris Salpigidis un panāca 1:1.

Arī vēlāk Grieķijas izlase spēlēja labāk par pretiniekiem, atbildot ar bīstamiem pretuzbrukumiem, un vienā no tādiem sarkano kartīti nopelnīja poļu vārtsargs Vojcehs Ščesnijs – Salpingidis nokļuva viens pret Ščesniju, kurš viņu apturēja ar kāju. Poļu vārtos stājās potenciālais komandas trešais vārtsargs Pšemislavs Titons un kļuva par nacionālo varoni, kad atvairīja Giorga Karaguņa izpildīto 11 metru soda sitienu.

Pēc pāris minūtēm Grieķijai vēl vienā pretuzbrukumā arī izdevās gūt vārtus, tomēr tika fiksēta aizmugure. Cīņas turpinājums aizritēja ļoti aizraujošā cīņā, bet rezultāts vairs nemainījās.

Kā ziņots, Latvijas izlasei ar Grieķiju būs jāspēlē 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā. Abas komandas savā starpā spēlēs jau trešā kvalifikācijas ciklā pēc kārtas.

Savukārt ar Poliju Latvijas izlase pagājušajā mēnesī spēkojās pārbaudes spēlē, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 0:1.

Otrajā A apakšgrupas pirmās kārtas mačā plkst.21.45 sacentīsies Krievija un Čehija.