×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

EURO 2016: Francija gatava arī ķīmisko uzbrukumu scenārijam

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Eiropas futbola čempionāts Francijā būs ne tikai grandiozākais līdz šim, bet arī ar vislielāko apdraudējuma līmeni sporta pasākumu vēsturē.

Finālturnīrs, kurā pirmo reizi startēs 24 komandas līdzšinējo 16 vietā, startēs piektdien Parīzes priekšpilsētā Sentdenī ar Francijas cīņu pret Rumāniju.

Organizatoru lielākais izaicinājums ir drošības nodrošināšana. Tas ir aktuālākais temats jau vismaz kopš 2002. gada Soltleiksitijas olimpiskajām spēlēm, kas risinājās nepilnu pusgadu pēc teroristu uzbrukumiem ASV 2001. gada 11. septembrī. Taču Francijā/Beļģijā pēdējā gada laikā terorisms uzņēmis jaunus apgriezienus, kuru dēļ pat izskanēja bažas, vai futbola svētkus nevajadzētu atcelt. Taču viss notiks kā paredzēts. Un drošības pasākumu kontekstā tiek minēts, ka tie būšot vērienīgākie vēsturē. Izstrādāti vairāk kā 30 darbības scenāriji terorisma draudu gadījumā, tostarp pret ķīmiskajiem uzbrukumiem, tiks iesaistīti ap 90 tūkstošiem kārtības sargu.

Francijā bija diskusijas, vai labāk nebūtu aizliegt ierīkot fanu zonas, kas teroristiem ir salīdzinoši viegls mērķis, tomēr nolemts, ka cilvēki varēs pulcēties vienkopus un sekot līdzi spēlēm.

Šonedēļ Ukrainā aizturēts kāds Francijas pilsonis, kurš esot plānojis teroraktus Francijā Eiropas čempionāta laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+