Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Autostāvvietu uzņēmums “Europark Latvia” pāriet ar “Maxima” saistītu uzņēmēju īpašumā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Fot: LETA

Par autostāvvietu apsaimniekotāja “Europark Latvia” īpašnieku kļuvusi Lietuvas uzņēmējiem piederoša kompānija SIA “Stova”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Savukārt iepriekš kompānijas vienīgais īpašnieks bija Norvēģijas uzņēmums “Baltic Park”.

Kompānijas jaunā īpašnieka “Stova” vienīgais dalībnieks ir Lietuvas uzņēmums “Parkdema”, kas, pēc “Lursoft” vēstītā, apsaimnieko un pārvalda “Unipark” zīmola autostāvvietas Latvijā un Lietuvā, zīmola “Citypark” autostāvvietas Igaunijā, kā arī autostāvvietas Polijā ar zīmolu “City Parking Group”.

“Stova” patiesā labuma guvējs ir Lietuvas pilsonis Mindaugs Marcinkevičs (Mindaugas Marcinkevičius), kurš ir “Maxima” veikalu tīkla pārvaldītāja “Maxima Grupe” īpašnieka “Vilniaus prekyba” viens no dalībniekiem, kā arī Lietuvas pilsonis Ķēstutis Martinkēns (Kestutis Martinkenas), kurš ir arī autotirgotāja SIA “Autobrava” patiesā labuma guvējs.

“Europark Latvia” Mārketinga un komunikācijas projektu vadītāja Anete Freimane aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmuma īpašnieka maiņas mērķis ir attīstīt un paplašināt piedāvātos autostāvvietu apsaimniekošanas risinājumus, kā arī pilnveidot un attīstīt uzņēmuma rezultātus un lomu kopējā autostāvvietu nozarē.

Savukārt darījumu detaļas, tostarp darījumu summu, Freimane aģentūrai LETA neatklāja konfidencialitātes dēļ.

2018.gadā “Europark Latvia” strādāja ar 5,468 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 10,3% un bija 322 786 eiro.

“Europark Latvia” reģistrēta 2001.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 521 055 eiro.
Saistītie raksti

Savukārt “Stova” 2017.gadā strādāja ar 452 175 eiro apgrozījumu un cieta zaudējumus 165 389 eiro apmērā.

Kompānijas 2018.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti. “Stova” reģistrēta 2015.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro.

LA.lv