Kultūra
Teātris un kino

European Film Challenge konkurss vedīs uz Venēcijas kinofestivālu0

Publicitātes attēls

Iepriekšējā European Film Challenge konkursa uzvarētāji vēl viesojas Kannu kinofestivālā, bet 15. maijā sākas jaunais konkursa posms. Tā dalībniekiem pirmo reizi būs iespēja laimēt braucienu uz pasaulē vecāko kinofestivālu, kas vasaras nogalē notiek Venēcijā, informē rīkotāji.

“Prestižie kinofestivāli pārsvarā paredzēti šauram kino industrijas pārstāvju lokam, kas nozīmē, ka kino faniem, kas nestrādā ar kino saistītās profesijās, reti ir iespēja tos apmeklēt,” atzīmē Greta Akcijonaite, European Film Challenge konkursa iniciatore no Lietuvas. “Mēs vēlamies sniegt kino cienītājiem unikālu iespēju un tai pat laikā veicināt Eiropas kino atpazīstamību.”

Kino skatītājiem, kas sapņo apmeklēt Venēcijas kinofestivālu, līdz 31. jūlijam legālās platformās jānoskatās desmit Eiropas filmas. Dalībniekiem konkursa vietnē jāaugšupielādē fotogrāfijas, kurās parādīts, kur un kā filmas skatītas, kā arī jādalās ar tām kādā no sociālo tīklu platformām. Par katru konkursam reģistrēto filmu tiks piešķirti punkti, un dalībnieks ar augstāko punktu skaitu balvā iegūs apmaksātu braucienu uz Venēcijas kinofestivālu, kas norisināsies no 29. augusta līdz 8. septembrim.

Konkurss European Film Challenge tiek rīkots jau piekto reizi. Kopš tā sākšanas jau 16 kino fani no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, Horvātijas un Serbijas ir ieguvuši ekskluzīvu iespēju apmeklēt Berlīnes un Kannu kinofestivālu. Pavasarī notikušais konkursa posms par braucienu uz Kannām sešās dalībvalstīs piesaistījis 4653 dalībniekus, kas kopā noskatījušies 1970 Eiropas filmas.

#europeanfilmchallenge koordinē “Kino metropolis”, “Kino Bize” un “A-One Films”, “The Film Agency”, “Beldocs” un “Pari Pikule”. Konkursu atbalsta programma “Radošā Eiropa MEDIA”.

LA.lv