×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

“Eurostat”: Latvijā 8.lielākā starpība ES starp nabadzības risku invalīdiem un citiem

LETALETA

Latvijā ir astotā lielākā starpība Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū starp cilvēku ar īpašām vajadzībām un cilvēku bez tādām pakļautības nabadzībai un sociālajai atstumtībai līmeni, liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” jaunākie dati par 27 bloka zemēm, kas apkopoti par 2013.gadu.

Saskaņā ar šiem datiem mūsu valstī nabadzībai vai sociālajai atstumtībai ir pakļauti 43,3% cilvēku ar īpašām vajadzībām, bet cilvēku bez īpašām vajadzībām vidū tādu ir 29,4%, kas nozīmē, ka cilvēku ar īpašām vajadzībām nabadzības vai sociālās atstumtības risks ir par 13,9 procenta punktiem lielāks nekā cilvēku bez tādām vajadzībām.

Lielāka nekā Latvijā šī starpība ir vien Bulgārijā (19,6 procenta punkti), Beļģijā (17,7 procenta punkti), Lietuvā (16,3 procenta punkti), Lielbritānijā (15,0 procenta punkti) un Igaunijā (15,9 procenta punkti).

Nedaudz mazāka nekā mūsu valstī nabadzības un sociālās atstumtības riska starpība starp cilvēkiem ar un bez īpašām vajadzībām ir Vācijā (12,7 procenta punkti).

Mazākā sociālās atstumtības un nabadzības riska starpība starp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem bez īpašām vajadzībām ir Grieķijā (2,3 procenta punkti), Spānijā (3,7 procenta punkti), Luksemburgā (4,3 procenta punkti) un Itālijā (4,4 procenta punkti).

Dati par Īriju nav pieejami.

ES vidēji nabadzības un sociālās atstumtības riskam ir pakļauti 29,9% cilvēku ar īpašām vajadzībām un 21,4% cilvēku bez īpašām vajadzībām, kas nozīmē, ka starpība starp abu grupu riskiem ir 8,5 procenta punkti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+