Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

“Eurostat”: Latvijā trešajā ceturksnī bijis zemākais vakanču līmenis ES

LETA/AFPLETA/AFP

Latvijā šā gada trešajā ceturksnī bija zemākais darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām pieejamajām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Par to liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ceturtdien publiskotie dati, kas apkopoti par 23 bloka valstīm.

Latvijā, tāpat kā Kiprā, vakanču līmenis bija 0,4%, kas bija zemākais ES. Nedaudz lielāks kā Latvijā vakanču līmenis jūlijā-septembrī bijis Spānijā (0,6%), Bulgārijā, Portugālē un Slovēnijā (visās valstīs 0,7%), Horvātijā un Īrijā (abās valstīs 0,8%), Grieķijā, Rumānijā un Slovākijā (visās valstīs 0,9%), kā arī Lietuvā , Luksemburgā un Somijā (visās valstīs 1,0%).

Savukārt lielākais vakanču līmenis starp 24 ES dalībvalstu, par kurām pieejami salīdzināmie dati, trešajā ceturksnī bija Vācijā (2,7%), Beļģijā un Lielbritānijā (abās valstīs 2,4%), Austrijā (1,7%) un Igaunijā (1,6%).

Par Dāniju, Franciju, Itāliju un Maltu nav pieejami salīdzināmie dati, jo tie neietver vakances visā ekonomikā, savukārt dati par Poliju nav pieejami.

ES vidēji vakanču līmenis šā gada trešajā ceturksnī bija 1,6% pretstatā 1,4%, kas bija 2013.gada jūlijā-septembrī. Salīdzinājumā ar šā gada otro ceturksni vakanču līmenis saglabājās stabils.

Arī eiro zonas 18 valstīs vidēji jūlijā-septembrī vakanču līmenis bija 1,6% pretstatā 1,4% pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī. Ceturkšņa izteiksmē vakanču līmenis eiro zonā ir saglabājies nemainīgs.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+