Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

“Eurostat”: Latvijā trešajā ceturksnī bijis zemākais vakanču līmenis ES

LETA/AFPLETA/AFP

Latvijā šā gada trešajā ceturksnī bija zemākais darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām pieejamajām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Par to liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ceturtdien publiskotie dati, kas apkopoti par 23 bloka valstīm.

Latvijā, tāpat kā Kiprā, vakanču līmenis bija 0,4%, kas bija zemākais ES. Nedaudz lielāks kā Latvijā vakanču līmenis jūlijā-septembrī bijis Spānijā (0,6%), Bulgārijā, Portugālē un Slovēnijā (visās valstīs 0,7%), Horvātijā un Īrijā (abās valstīs 0,8%), Grieķijā, Rumānijā un Slovākijā (visās valstīs 0,9%), kā arī Lietuvā , Luksemburgā un Somijā (visās valstīs 1,0%).

Savukārt lielākais vakanču līmenis starp 24 ES dalībvalstu, par kurām pieejami salīdzināmie dati, trešajā ceturksnī bija Vācijā (2,7%), Beļģijā un Lielbritānijā (abās valstīs 2,4%), Austrijā (1,7%) un Igaunijā (1,6%).

Par Dāniju, Franciju, Itāliju un Maltu nav pieejami salīdzināmie dati, jo tie neietver vakances visā ekonomikā, savukārt dati par Poliju nav pieejami.

ES vidēji vakanču līmenis šā gada trešajā ceturksnī bija 1,6% pretstatā 1,4%, kas bija 2013.gada jūlijā-septembrī. Salīdzinājumā ar šā gada otro ceturksni vakanču līmenis saglabājās stabils.

Arī eiro zonas 18 valstīs vidēji jūlijā-septembrī vakanču līmenis bija 1,6% pretstatā 1,4% pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī. Ceturkšņa izteiksmē vakanču līmenis eiro zonā ir saglabājies nemainīgs.

Pievienot komentāru

Latvija slinki izmantojusi breksita iespējasNav izrādīta vēlme pie sevis uzņemt kādu no ES aģentūrām, nav piesaistīti finanšu uzņēmumi; citas valstis bijušas čaklākas.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+