Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
18. decembris, 2014
Drukāt

“Eurostat”: Latvijā trešajā ceturksnī bijis zemākais vakanču līmenis ES

LETA/AFPLETA/AFP

Latvijā šā gada trešajā ceturksnī bija zemākais darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām pieejamajām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Par to liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ceturtdien publiskotie dati, kas apkopoti par 23 bloka valstīm.

Latvijā, tāpat kā Kiprā, vakanču līmenis bija 0,4%, kas bija zemākais ES. Nedaudz lielāks kā Latvijā vakanču līmenis jūlijā-septembrī bijis Spānijā (0,6%), Bulgārijā, Portugālē un Slovēnijā (visās valstīs 0,7%), Horvātijā un Īrijā (abās valstīs 0,8%), Grieķijā, Rumānijā un Slovākijā (visās valstīs 0,9%), kā arī Lietuvā , Luksemburgā un Somijā (visās valstīs 1,0%).

Savukārt lielākais vakanču līmenis starp 24 ES dalībvalstu, par kurām pieejami salīdzināmie dati, trešajā ceturksnī bija Vācijā (2,7%), Beļģijā un Lielbritānijā (abās valstīs 2,4%), Austrijā (1,7%) un Igaunijā (1,6%).

Par Dāniju, Franciju, Itāliju un Maltu nav pieejami salīdzināmie dati, jo tie neietver vakances visā ekonomikā, savukārt dati par Poliju nav pieejami.

ES vidēji vakanču līmenis šā gada trešajā ceturksnī bija 1,6% pretstatā 1,4%, kas bija 2013.gada jūlijā-septembrī. Salīdzinājumā ar šā gada otro ceturksni vakanču līmenis saglabājās stabils.

Arī eiro zonas 18 valstīs vidēji jūlijā-septembrī vakanču līmenis bija 1,6% pretstatā 1,4% pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī. Ceturkšņa izteiksmē vakanču līmenis eiro zonā ir saglabājies nemainīgs.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā?ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+