Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
12. decembris, 2014
Drukāt

“Eurostat”: Latvijā trešajā ceturksnī lielākais nodarbinātības samazinājums ES

LETALETA

Latvijā šā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2013.gada jūliju-septembri bijis lielākais nodarbinātības samazinājums 23 Eiropas Savienības (ES) valstu, par kurām pieejami dati, vidū, liecina piektdien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” dati.

Saskaņā ar tiem mūsu valstī jūlijā-septembrī nodarbināto personu īpatsvars sabiedrībā bija par 3,0% mazāks nekā pagājušā gada trešajā ceturksnī. Bez Latvijas nodarbinātības līmenis gada izteiksmē samazinājās vien Nīderlandē, kur kritums bija par 0,3%, bet Francijā tas saglabājās pagājušā gada attiecīgā ceturkšņa līmenī.

Pārējās 20 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, nodarbināto personu īpatsvars sabiedrībā jūlijā-septembrī bija lielāks nekā pagājušā gada trešajā ceturksnī.

Lielākais nodarbinātības pieaugums gada izteiksmē trešajā ceturksnī reģistrēts Ungārijā (+3,7%), Lietuvā (+3,0%), Lielbritānijā (+2,3%), Maltā (+2,2%), Polijā, Portugālē un Zviedrijā (visās valstīs +1,9%), Grieķijā (+1,6%), Spānijā (+1,5%), Īrijā un Slovākijā (abās valstīs +1,4%), kā arī Igaunijā (+1,3%).

ES dalībvalstīs kopumā jūlijā-septembrī salīdzinājumā ar 2013.gada trešo ceturksni nodarbinātība pieauga par 0,9%, bet eiro zonas 18 valstīs kāpums bija 0,6% apmērā. Salīdzinājumā ar šā gada otro ceturksni jūlijā-septembrī nodarbinātība ES palielinājās par 0,3%, bet eiro zonā tā pieauga par 0,2%.

Arī ceturkšņa izteiksmē lielākais nodarbinātības kritums ES reģistrēts Latvijā – 1,7%. Bez Latvijas salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni šogad jūlijā-septembrī nodarbinātība samazinājās vēl trīs bloka valstīs – Maltā (-0,8%), Somijā (-0,3%) un Igaunijā (-0,2%). Dānijā un Beļģijā tā saglabājās iepriekšējā ceturkšņa līmenī.

Nodarbinātības pieaugums ceturkšņa izteiksmē reģistrēts 17 ES dalībvalstīs.

Lielākais nodarbinātības pieaugums trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo trīs mēnešu periodu bijis Grieķijā (+1,7%), Lietuvā (+1,5%), Portugāle (+1,4%), Ungārijā (+0,9%) un Zviedrijā (+0,9%).

Dati par Bulgāriju, Horvātiju, Kipru, Luksemburgu un Rumāniju nav pieejami nedz gada, nedz ceturkšņa izteiksmē.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+