×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

“Eurostat”: Latvijā trešajā ceturksnī lielākais nodarbinātības samazinājums ES

LETALETA

Latvijā šā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2013.gada jūliju-septembri bijis lielākais nodarbinātības samazinājums 23 Eiropas Savienības (ES) valstu, par kurām pieejami dati, vidū, liecina piektdien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” dati.

Saskaņā ar tiem mūsu valstī jūlijā-septembrī nodarbināto personu īpatsvars sabiedrībā bija par 3,0% mazāks nekā pagājušā gada trešajā ceturksnī. Bez Latvijas nodarbinātības līmenis gada izteiksmē samazinājās vien Nīderlandē, kur kritums bija par 0,3%, bet Francijā tas saglabājās pagājušā gada attiecīgā ceturkšņa līmenī.

Pārējās 20 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, nodarbināto personu īpatsvars sabiedrībā jūlijā-septembrī bija lielāks nekā pagājušā gada trešajā ceturksnī.

Lielākais nodarbinātības pieaugums gada izteiksmē trešajā ceturksnī reģistrēts Ungārijā (+3,7%), Lietuvā (+3,0%), Lielbritānijā (+2,3%), Maltā (+2,2%), Polijā, Portugālē un Zviedrijā (visās valstīs +1,9%), Grieķijā (+1,6%), Spānijā (+1,5%), Īrijā un Slovākijā (abās valstīs +1,4%), kā arī Igaunijā (+1,3%).

ES dalībvalstīs kopumā jūlijā-septembrī salīdzinājumā ar 2013.gada trešo ceturksni nodarbinātība pieauga par 0,9%, bet eiro zonas 18 valstīs kāpums bija 0,6% apmērā. Salīdzinājumā ar šā gada otro ceturksni jūlijā-septembrī nodarbinātība ES palielinājās par 0,3%, bet eiro zonā tā pieauga par 0,2%.

Arī ceturkšņa izteiksmē lielākais nodarbinātības kritums ES reģistrēts Latvijā – 1,7%. Bez Latvijas salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni šogad jūlijā-septembrī nodarbinātība samazinājās vēl trīs bloka valstīs – Maltā (-0,8%), Somijā (-0,3%) un Igaunijā (-0,2%). Dānijā un Beļģijā tā saglabājās iepriekšējā ceturkšņa līmenī.

Nodarbinātības pieaugums ceturkšņa izteiksmē reģistrēts 17 ES dalībvalstīs.

Lielākais nodarbinātības pieaugums trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo trīs mēnešu periodu bijis Grieķijā (+1,7%), Lietuvā (+1,5%), Portugāle (+1,4%), Ungārijā (+0,9%) un Zviedrijā (+0,9%).

Dati par Bulgāriju, Horvātiju, Kipru, Luksemburgu un Rumāniju nav pieejami nedz gada, nedz ceturkšņa izteiksmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+