Reklāmfoto

NEDĒĻAS FILMA: Asinsatriebība 0

Eva un Dereks, laimīgi jaunlaulātie, dodas uz eksotisko Dominikānu, kur pavadīt medusmēnesi, bet skaistās brīvdienas pārvēšas murgā – vīrs cieš nelaimes gadījumā un pa ceļam uz slimnīcu pazūd.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Eksotiskais citādais tumsnēja izskata tetovētu vīriešu izskatā, ar ko nākas sastapties amerikāņu pārim, spēlē ar stereotipiem par labajiem, neaizsargātajiem amerikāņiem, kuri nonāk iezemiešu varā. Vēl pievienojiet tam korumpētus policistus, narkotikas, klīniku, kurā prasmīgais dakteris rīkojas ar cilvēku orgāniem, un aina būs pilnīga. Gan ar vienu mazu atšķirību no citām tamlīdzīgām filmām – Eva nav naiva un vārīga būtne, bet gan pieprot cīņas mākslu visā pilnībā, ieroči nesagādā nekādas problēmas un viņa pat var sev izlauzt pirkstu, lai tiktu laukā no rokudzelžiem – filmas dotajos apstākļos mēs varētu viņu saukt par paraugsievu, jo citādi Derekam labi neklātos.

Džina Karano, kam pēc nodarbošanās un prasmēm – viņa ir aktrise, modele un cīņas mākslas profesionāle – Evas loma ir pilnībā atbilstoša, ļaujot tajā izpausties pēdējām divām no minētajām Karano kvalitātēm. Līdzīga profila lomā viņa redzēta pirms dažiem gadiem iznākušajā Stīvena Soderberga trillerī „Malorija Keina. Nevaldāmā“ (Haywire, 2011), tikpat labi arī „Asinsatriebības“ nosaukums varētu skanēt „Eva. Nevaldāmā“, jo filmas notikumi līdz pirmajai izkaušanās epizodei, kurā Karano jāparāda savas spējas, ir atrādīti ļoti veikli, lai visu atlikušo filmas laiku veltītu epizodēm ar Karano demonstrējam dažādas cīņas prasmes un pieveicot vienu ļaundari pēc otra. Dereks (Kems Žigandē no „Krēslas“ sērijas filmas „Rītausma. 2. daļa“ (The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2, 2012)), tāpat kā visi pārējie filmas varoņi, ir vai nu pavisam neizteiksmīgi vai ar stereotipiem pārblīvēti – galvenie sliktie tēli ir tumsnējs tetovēts skūtgalvis un garmatains raupjš vīrietis ar skarbu seju (Denijs Treho no Roberta Rodrigesa „Mačetes“ (Machette, 2010), „No krēslas līdz rītausmai“ (From Dusk Till Dawn, 1996) un citām līdzīga rakstura filmām). Korumpētā policista loma toties piešķirta Luisam Gusmanam, kurš ar savu izskatu te ļoti iederas, taču aktierim nav dotas nekādas iespējas parādīt savu talantu, jo šķiet, ka filmas veidotāji to nav uzskatījuši par nepieciešamu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors Džons Stokvels, kurš paralēli filmu uzņemšanai, scenāriju rakstīšanai un producēšanai, ir arī aktieris (tostarp jau 1986. gadā uzņemtajā „Labākais šāvējs“ (Top Gun) ar Tomu Krūzu galvenajā lomā) „Asinsatriebībā“ devies sev jau zināmā teritorijā. Varam saskatīt līdzību šīs un 2006. gadā tapušās filmas „Tūristes“ (Turistas, 2006) sižetos. Tajā meitenes nonāca kādā nomaļā vietā Brazīlijā, kur arī katrs ieklīdis svešinieks varēja nokļūt ļaunā ārtsa rokās.

„Asinsatriebības“ vizuālā stilistika ir īpaši atturīga un nevēlētos ticēt, ka pie vainas salīdzinoši pieticīgais budžets – 10 miljoni. Digitālais attēls, kas kvalitātes ziņā atgādina ar labu kameru uzņemtu mājas video, nekādi netiek apdzīvots ar papildus apgaismojumu, ar ko tiktu panākta kāda noskaņa. Šādā bezpersoniskā vidē darbojas aktieri, kuru varoņi nespēj saistīt un aizraut un vēl pie tam lielākoties ir ļoti slikti nospēlēti. Rezultāts ir B-kategorijas filma, kura uz lielajiem ekrāniem ilgi nenoturēsies un varēs nonākt pie potenciālajiem skatītājiem mājas kino formātā. Jautājums paliek atklāts – pie cik daudziem?

UZZIŅA:


„Asinsatriebība“ / In the Blood

Lielbritānija / Puertoriko, 2014

Režisros Džons Stokvels

Lomās: Džina Karano, Kems Žigandē, Denijs Treho, Luiss Gusmans, Stīvens Langs (Gina Carano, Cam Gigandet, Danny Trejo, Luis Guzman, Stephen Lang)

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 13.06.