Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
12. oktobris, 2015
Drukāt

Evija Martinsone Kamermūzikas dienās iejutīsies ziemeļzemju ļaužu likteņstāstos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jēkabpilī sācies par tradīciju kļuvušais koncertu cikls “Kamermūzikas dienas Jēkabpilī”, kas oktobrī un novembrī norisināsies Jēkabpils tautas namā, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

16.oktobrī plkst.19 sāksies muzikāls uzvedums “Ziemeļu sāga”. No zviedru, somu un norvēģu tautas dziesmām, Ūles Bulla, Edvarda Grīga, Žana Sibeliusa melodijām līdz grupas ABBA populārajām dziesmām, – tāds būs ceļš, izlasot ziemeļzemju ļaužu likteņstāstus bezgala krāšņās, bet skarbās ziemeļu dabas fonā, kur LNO spožais soprāns Evija Martinsone iejutīsies vairāku paaudžu ziemeļzemju sieviešu likteņos. Stāstniece – Karina Bērziņa, pianists Aldis Liepiņš, čellists – Ivars Bezprozvanovs.

Trešais koncerts ciklā gaidāms 28. oktobrī, kad plkst. 19 uz Jēkabpils tautas nama skatuves kāps Jēkabpils Kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā, lai klausītājiem piedāvātu brīnišķīgu stīgu orķestra programmu. Koncertā dzirdēsim A. Dvoržāka, E. Elgara, B. Britena, A. Riekstiņa un A. Altmaņa skaņdarbus. Jāpiebilst, ka A. Altmaņa “Concertino” orķestrim pievienosies izcilā klarnetiste Anna Gāgane.

Kamermūzikas dienas Jēkabpilī noslēgsies 10. novembrī plkst. 19 ar koncertu “Šūberts un Pavasars” Spīķeru kvarteta izpildījumā. Spīķeru kvartets ir savienība mūzikā, kas neierasti saticīgi un radoši kopā muzicē kopš 2011. gada. Tajā spēlē orķestra Sinfonietta Rīga koncertmeistare Marta Spārniņa, viņas vietnieks Anti Kortelainens, orķestra altu grupas mūziķe Ineta Abakuka un Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds. Kā noprotams – koncertā dzirdēsim H.Pavasara un F.Šūberta stīgu kvartetus.

Uz katru koncertu biļete maksā 2 eiro.

Pievienot komentāru

"Jevropejec" krievu tusiņā. Intars Busulis par karjeru kaimiņvalstī (14)"Labi, uz Krimu es nebrauktu. Bet arī karā neiesaistītos – negribu darīt neko sliktu. Brīžiem ir sajūta, ka esmu tāds kā amortizators – miera nesējs," saka dziedātājs Intars Busulis
Draugiem Facebook Twitter Google+