×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Evitai Zālītei un Jānim Apeinim īpašie Lieldienu koncerti 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālās operas solisti Jānis Apeinis un Evita Zālīte sagatavojuši īpašu Lieldienu koncertprogrammu “Ver acis uz augšu”, kas 20. un 21. aprīlī izskanēs Latvijas dievnamos.

“Svētku brīžos mūzika ar lielu dinamiku atrauj skatu no ikdienišķām domām un vajadzībām un pavērš skatu tālāk un augstāk. Šie koncerti uz to aicina,” koncertu ieceri atklāj Evita Zālīte. “Apstāties un pateikties. Pateikties un svinēt! Pateicībā par to, ka manā zemē nav kara un caur mūziku lūgt, lai tur, kur karo, iestājas miers. Miers ar sevi un savu tuvāko. Tas ir tas, ko mēs varam piedzīvot, ja ļaujamies.”

Jaunajā koncertprogrammā skanēs dueti, ārijas un dziesmas no klasikas līdz mūsdienām. Koncertā varēs dzirdēt G. F. Hendeļa, Dž. Pučīni, E. L. Vēbera, R. Dubras, E. Ešenvalda, J. Lūsēna, V. Pūces un citu meistaru skaņdarbus.

Evitai Zālītei šī nav pirmā koncertprogramma, kas izskan dievnamos. Jau Ziemassvētkos ar Ievu Akurateri un Ingu Pētersonu viņa uzstājās koncertos “Pie Tavas sirds”. “Dievnamos sirds jūtas vislabāk, tur pati sakrālā vide tevi nomierina un mazliet sakārto. Baznīcā ir vieglāk, tā sakot, izkāpt no sevis paša. Tas trakums ir tāds, ka kaut ko saņemt var tikai tad, ja tevī tam ir vietas,” atklāj Evita.

Viņa uzskata, ka ceļu uz Lieldienām katrs no mums mēro citādi. “Man personīgi ir laimējies, jo esmu mūziķis, un spēks, kas radījis šo pasaulīgo valodu, mani gan veido, gan sakārto. Svētku brīžos mūzika ļauj aizmirst par ikdienišķām domām un vajadzībām un pavērš skatu tālāk un augstāk,” teic Evita.

Koncertprogrammas repertuāra izvēli iezīmējot, Jānis Apeinis atzīst, ka ar Pučīni šī nebūs pirmā tikšanās. “Vienmēr šī komponista mūzika mani tik dziļi paņem, ka tirpas skrien pār kauliem un matiņi saceļas stāvus. Tā ir patiesa mūzika. Uz skatuves vispār ne mirkli nedrīkst atslēgties, arī tad, ja nedziedi, ir jādomā līdzi.”

Par instrumentālo pavadījumu gādās folkmūziķe un ģitāriste Ilze Grunte, pianists Māris Treijs un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis Ainārs Paukšēns (čells).

Savulaik mācītājs Juris Cālītis ir teicis: “Svētki nevar notikt, ja eņģelis nepiestāj! Tāpēc pats galvenais – nenolaupīt sev svētkus, atstājot “galvu cepeškrāsnī”: neviens svētku mielasts neatsvērs kopā būšanu un svētku sajūtu sirdī!” Lai svētku sajūtas paspilgtinātu, koncerta rīkotāji atklāj: “Koncertos gaidāms īpašs pārsteigums, visiem iepriekš minētajiem māksliniekiem pievienosies vēl viens dalībnieks un viņa balss kādam noteikti būs jauns atklājums!”

UZZIŅA:


20. IV 15.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā

20. IV 19.00 Baltezera baznīcā

21. IV 15.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā

21. IV 19.00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+