Pasaulē
Baltija

Ezerā pie Traķiem nogrimis kuģītis, izplūdusi degviela0

Foto no Pixabay.com

Lietuvā, Galves ezerā netālu Traķiem, ceturtdien nogrimis izpriecu kuģītis un no tā izplūdusi degviela, vēsta portāls “Lrytas.lt “.

Cilvēki incidentā nav cietuši. Uz notikuma vietu nosūtīti Viļņas ugunsdzēsēji, kuriem ir nepieciešamais aprīkojums piesārņojuma ierobežošanai un degvielas savākšanai.

Ezers gan ir aizsalis, tādēļ degviela šobrīd izplūdusi tikai lāsmenī, kas izveidojies, kuģītim nogrimstot, aptuveni 80-100 kvadrātmetru platībā.

20 metrus garais kuģītis “Skaistis”, kas sezonas laikā vadāja atpūtniekus pa gleznaino Galves ezeru, nogrimis sešu metru dziļumā, 15 metrus no ezera ziemeļu krasta, iepretī kempingam un atpūtas centram, kur atrodas tā piestātne. Par notikušo paziņojis kuģīša īpašnieks.

Saistītie raksti

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki savāks izplūdušo degvielu, savukārt vides aizsardzības speciālisti uzraudzīs darbu gaitu un rūpēsies, lai videi nodarītais kaitējums būtu pēc iespējas mazāks.

Par kuģīša izcelšanu būs jāgādā tā īpašniekam, pēc tam tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kāpēc tas nogrimis, norāda Lietuvas Vides ministrijas Vides aizsardzības departaments.

LA.lv