×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Ezera ziemas elpināšana

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Slapju sniega putru šķiezdams, iegrimis tajā gandrīz līdz arkām, pa aizsalušo ezeru piekabi velk kvadricikls. Piekabē milzu kompresori, šļūtenes un kabeļu virtenes.

 

Paredzētajā vietā tiek nogādāts kārtējais kompresors, kas bagātinās makšķernieku iecienītā Ruckas ezera ūdeni ar zivīm un ezera ihtiofaunai tik nepieciešamo skābekli.

Ezeru apsaimnieko dabas draugu un makšķerēšanas sporta entuziastu biedrība “Ruckas viļņi”. Stāsta biedrības valdes priekšsēdētājs Anatolijs Zaļais: “Tāds zaļš un dabai draudzīgs droši vien esmu tāpēc, ka man uzvārds tāds. Agrāk, kad satikās ezera piekrastes iedzīvotāji, runāja par to, ka vajadzētu mūsu ezeru sakopt, ierīkot makšķerēšanas un atpūtas vietas. Nāca jauni laiki, tas kļuva iespējams, un es noslēdzu ar pagasta pašvaldību līgumu par ezera apsaimniekošanu uz trīsdesmit gadiem, nodibināju biedrību. Kopībā lielāks spēks gan fiziski, gan juridiski.”

Jā, biedrībai spēka pietiek – uzrakstīti projektu pieteikumi ezera atpūtas vietu labiekārtošanai, aerācijas sistēmu iekārtošanai un arī uzlabošanai. Projekti atzīti par dabai draudzīgiem un nepieciešamiem, saņemts Eiropas finansējums.

Zivju krājumus ezerā biedrība atjauno par saviem līdzekļiem, talkā nāk arī Zivju fonds. Tagad ezers atdzimis jaunai dzīvei, izkopti krasti, iekārtotas makšķernieku laipas un nojumes, ezerā uzstādīti astoņi jaudīgi kompresori, kas darbina trīsdesmit divus aeratorus. “Daudz spēka un līdzekļu esmu ieguldījis ezera sakārtošanā,” saka Anatolijs. “Čakli palīgi darbā un manu ideju īstenotāji dzīvē ir mani dēli Jānis un Kaspars. Jūtamies gandarīti, ka mūsu domas īstenojušās dzīvē un par to priecājas daba, mani līdzgaitnieki un plašā makšķernieku saime.”

 

Fakti

Ezera platība – 41 ha.

Vietas makšķerēšanai – 9.

Laivu skaits – 8.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+