×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Ezerpilī ceturto reizi norisināsies Āraišu svētki

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamnedēļ, 28.jūlijā, Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā ceturto reizi norisināsies Āraišu svētki, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori. Šā gada svētku tēma ir saistīta ar karavīriem, tāpēc svētkiem dots nosaukums “Kara vīrs no akmens laikmeta līdz šodienai”.

Latvijas Nacionālā muzeja arheologi un viņu kolēģi Latvijas arheologu plenērā jau no 23.jūlija veidos ezerpils aizsargkonstrukcijas fragmentu, kura atklāšana notiks svētku laikā 28.jūlijā.

Pasākuma laikā būs iespēja piedalīties tradicionālo cīņu mākslu meistarklasē, vērot kaujas apli, kura ietvaros notiks divkauju sērija agro viduslaiku kategorijā, kā arī pārbaudīt savus spēkus un veiklību kaujas skrējienā. Pasākuma izskaņā varēs vērot agro viduslaiku kaujas inscenējumu.

Zinātniskajos lasījumos Latvijas vadošie arheologi, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji stāstīs klausītājiem par karošanas tradīcijām, ieročiem, kaujām un mūsdienu karavīru tradīcijām. Lasījumu noslēgumā svētku dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī diskusijā ar Latvijas Ģenerāļu kluba biedriem par latviešu karavīra vietu sabiedrībā.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties un vērot norises “apdzīvotās” ezerpils mājiņās, pie kurām notiks aušana, vērpšana, koka priekšmetu grebšana un citu seno amatu demonstrēšana. Būs iespēja iepazīties ar 27.kājnieku bataljona bruņojumu, tehnikas vienībām un lauku virtuvi. 214.Cēsu jaunsardzes vienības dalībnieki apmeklētājus iepazīstinās ar mācību aprīkojumu, šķēršļu joslām un citām aktivitātēm. Vienkoču parka dibinātāja Riharda Vidzicka vadībā būs iespēja vizināties vienkoču laivās pa Āraišu ezeru. Apmeklētājiem būs iespēja pielaikot viduslaiku tērpus un bruņas. Notiks Latvijas amatnieku gadatirgus.

Paši mazākie muzejparka apmeklētāji varēs piedalīties zīmējumu konkursā un uzzīmēt savu karavīru, kā arī būs iespēja piedalīties jauno arheologu skolā, kur iemērītos laukumos būs iespēja apgūt arheologu darba iemaņas, strādājot ar arheologu darbarīkiem.

Āraišu arheoloģisko muzejparku veido 9.-10.gadsimta latgaļu nocietināta dzīves vieta – ezerpils un tās rekonstrukcija, 14.-17.gadsimta viduslaiku pilsdrupas un akmens un bronzas laikmeta mājokļu rekonstrukcijas 12 hektāru lielā teritorijā Āraišu ezera krastā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+