Sports
Motoru sports

F-1 formulas no 2020.gada trauksies Hanojas ielās0


Hanojā notiek prezentācija 2020.gadā gaidāmajam F-1 posmam Vjetnamas galvaspilsētas ielās.
Hanojā notiek prezentācija 2020.gadā gaidāmajam F-1 posmam Vjetnamas galvaspilsētas ielās.
Foto: AP/LETA

No 2020.gada Pirmās formulas (F-1) čempionāta kalendārā būs arī Vjetnamas “Grand Prix” izcīņa, dalībniekiem sacenšoties šīs valsts galvaspilsētas Hanojas ielās.

F-1 turpina apgūt Āzijas tirgu, etapiem Bahreinā, Ķīnā, Singapūrā, Japānā un Apvienotajos Arābu Emirātos, 2020.gadā pievienojoties arī sacīkstēm Vjetnamā. Tāpat pirms tam F-1 sacensības no 1999. līdz 2017.gadam notikušas arī Malaizijā, kur gan šogad vairs F-1 neviesojās.

Čempionāta rīkotāji uzsver, ka ar Vjetnamu panākta ilgtermiņa sadarbība, abām pusēm vienojoties par sacensību rīkošanu līdz 2030.gadam.

Plānots, ka pirmo reizi F-1 sacensības Hanojā notiks 2020.gada aprīlī. Trase kopumā būs 5,6 kilometrus gara, bet atsevišķas tās daļas vēl ir jāuzbūvē.

F-1 rīkotāji vēlmi organizēt sacensības Vjetnamā pamatoja ar ideju iekarot šī reģiona tirgu un paplašinās savu fanu bāzi, lai gan motoru sports Vjetnamā nav starp populārākajiem sporta veidiem.

Posma rīkošanas maksa Vjetnamai izmaksās 60 miljonus dolāru (52 miljonus eiro).

Saistītie raksti

Šajā sezonā F-1 kalendārā ir 21 etaps, turklāt šogad atgriezās posmi Francijā un Vācijā, bet no grafika tika izņemta Malaizija, kas šo sacensību seriālu uzņēma kopš 1999.gada. 21 posms ir atkārtots čempionāta rekords, jo tikpat sacensību bija arī pirms diviem gadiem.

Šosezon priekšlaicīgi par F-1 čempionu ir kronēts brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”, kurš uzvarētājā godā ticis piekto reizi karjerā.

LA.lv